Banyolar çok fark edilmese de evimizin en önemli noktalarından biridir. Yorgun argın eve gelinen yoğun bir iş gününün ardından rahatlatıcı bir duş almak için banyoya girdiğinizde ferah, iç acıcı bir ortam görmek herkesi rahatlatır. İçeriye girdiğimizde kasvetli ve karmaşık bir ortamın bizi karşılamasını istemeyiz. Banyonuzda yeni bir hava oluşturmak, şık bir şekilde dekore etmek istiyorsanız sizinle birkaç fikir paylaşalım.
 

Banyonuzu düzenlerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri banyo kaplamasında kullanılan malzemelerin türü ve rengi olmalıdır. Genellikle seramik kaplamalar tercih edilmelidir ve koyu renklerden kaçınılmalıdır. Unutmayın, banyo evin en ferah gözüken yerlerinden biri olmalıdır.
 

Mavi beyaz banyolar ile sakinleştirici, rahatlatıcı bir atmosfer elde edebilirsiniz. Mavi ve beyaz renkler banyolarda sıklıkla kullanılsa da bazı püf noktalarıyla bu iki rengi daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Mavi banyolar sakinleştirici görüntüsü ile sizin için aynı zamanda bir terapi alanı haline gelir. Denizi, gökyüzünü hatırlatan mavi tonları banyo dekorasyonu konusunda en doğru renklerden biri.
 

Zeminde kullanacağız eskitme taşlar, mermer döşemeler ile Retro bir hamam görüntüsü de yakalayabilirsiniz.
 

Küçük bir banyoya sahipseniz her boş alanı yaratıcı fikirler ile kullanışlı hale getirebilirsiniz. Mesela klozet, lavabonun hemen yanında duruyorsa lavabo tezgâhı yüksekliğiyle denk gelecek şekilde klozetin üzerine bir raf yerleştirebilirsiniz. Böylece bütünlüğü de bozmadan ekstra bir depolama alanı elde etmiş olursunuz. Aynanızın üzeri boş ise oraya da küçük bir raf yerleştirerek havluları yerleştirebilirsiniz. Eğer lavabonuz tezgâhlı değil de ayaklı olanlardansa, yanlardaki boşlukları kullanabilirsiniz. Ayaklı lavabonun yanlarına raflar yerleştirerek fazladan depolama alanı yaratabilirsiniz.
 

Gelelim banyo dolaplarına… Banyo dolabınızı seçerken tasarımın yanı sıra işlevselliğini de kesinlikle göz önünde bulundurun. Bir banyoyu doğru şekilde organize etmek için dolapları çok fazla özen göstermelisiniz. Bir banyo dolabında aradığınız ilk özellikler kullanışlı ve sağlamlığı olsun. Uzun ömürlü, suya ve sıcağa dayanıklı dolapları seçmeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca iç aydınlatmaya sahip dolaplar seçerseniz işiniz epey kolaylaşacaktır.
 

Tüm bunların yanında banyonuzda kullanabileceğiniz birkaç mobilya ve dekorasyon önerisini de inceleyebilirsiniz;
 

Yüksek Banyo Dolabı

 

Küçük banyolar için kurtarıcıdır. Her dolap kapağının arkasında kozmetik ve banyo malzemeleri için 2 adet raf bulunur. Tutacaksız kapaklar üzerine basılarak kolayca açılır ve kapanır. Orta kısmında el havluları için bir bölüm bulunur.
 

El Havlusu Askısı

 

2 katlı havlu askısı sadece banyo ve el havlusu asmak için değil, diğer havlularınız için de alan sağlar. Doğal bir tarza sahip havlu askısı kaliteli, cilalı ve FSC® sertifikalı akasya ahşabından üretilmiştir ve görünümüyle banyonuzu iyi hissettiğiniz bir alana dönüştürür.
 

2 Kapaklı Aynalı Banyo Dolabı

 

2 kapılı banyo dolabı 3 adet ayna ve kozmetik, banyo malzemesi gibi eşyalar için geniş alan sağlar. Her kapağın arkasında 2 adet ayarlanabilir cam raf bulunur.
 

Lavabo Altı Dolabı

 

Bu 2 kapaklı lavabo altı dolabı temizlik malzemeleri, havlular vb. için muhafaza alanı sunar.
 

Duvar Aynası

 

Akasya ahşabı çerçeveli duvar aynası banyonuza oryantal bir hava katar. Arka kısmı duvara sabitlenebilir.
 

Tavan Lambası, Prediger

 

Kaliteli abajur ve kumaş kablolu Tchibo LED tavan lambası modern ortamlar için ideal. Bakır ağ görünümlü abajur hoş bir ışık yayar, optimum alan aydınlatması sağlar.
 

Duş Askı Rafı

 

Şampuanı, fırçayı vb. duş sırasında elinizin altında tutar. Parlak krom kaplama duş rafı farklı boyutlu 2 adet sepete ve sünger, banyo sileceği vb. için 2 adet kancaya sahiptir.
 

Vantuzlu Saklama Sepeti

 

Vantuzlu saklama sepetini duşta kullanabilirsiniz. Alt kısmında bulunan kancalara banyo sileceği ve aksesuarları asılabilir.
 

Porselen Sabunluk

 

Dekoratif inci desenli ve şık sabunluk her banyo ile uyumludur. Porselendir ve pompa kısmı kaliteli, mat, paslanmaz çeliktendir.