Açık Havada Egzersizin Tadını Çıkarın

Yaz mevsiminin en güzel dönemlerini yaşadığımız şu günlerde, vücudumuzu da tıpkı doğa gibi yenilemenin vakti geldi. Açık havanın canlandıran enerjisinden güç alarak yapacağınız egzersizler ile ruhunuzu ve bedeninizi kolayca dinginleştirebilirsiniz. Sizler için yazın yenileyici aurasıyla açık havada gerçekleştirebileceğiniz egzersizleri bir araya getirdik.

Doğa Yürüyüşü

Doğanın kalbine yapacağınız yürüyüşler ile hem egzersiz yapabilir hem de yeni rotalar keşfedebilirsiniz. Ciğerlerinizi temiz havayla doldurduğunuz uzun bir doğa yürüyüşü sonrası ruhunuzun arındığını hissedeceksiniz. Üstelik yürüyüş için ihtiyacınız olanlar yalnızca şort ve tişört.

Yürüyüşlerinizi ufak molalarla süslemek isterseniz sırt çantanıza ufak atıştırmalıklar koyabilirsiniz.

Koşu

Açık havada tempolu bir koşu gibisi var mı? Ağaçların arasında, günün erken saatlerinde yapacağınız düzenli koşular güne zinde başlamanızı ve yoğun efor sarf ederek formda kalmanızı sağlayabilir. Özellikle sabah koşularında rüzgar montu giyerek, yoğun enerji harcayan vücudunuzu olası hastalıklardan koruyabilirsiniz.

Koşu esnasında rahat hareket edebilmek için spor atleti ve spor taytı tercih etmelisiniz.

Telefon ve anahtar gibi kişisel eşyalarınızı spor kemerinde kolayca muhafaza etmek mümkün.

Bisiklet

Açık havada, gözünüzün gördüğü her yere pedal basmanın özgürlüğünü mutlaka deneyimlemelisiniz. Tek başınıza çıkacağınız turların yanı sıra, grup halinde eğlenceli turlar da gerçekleştirebilirsiniz. Bisiklete binerken kol bantı sayesinde telefonunuzdan müzik dinlemenin keyfine varabilirsiniz.

Uzun turlar öncesi su şişenizi yanınıza almayı unutmayın.

Pilates

Yeşilliklerin içinde, kuş cıvıltılarını dinleyerek yapacağınız pilatesin bedeninize çok iyi geldiğini hemen fark edeceksiniz. Temiz havayı soluyarak kendinizi gevşetebileceğiniz egzersizleri gerçekleştirirken fonksiyonel şort ve spor çorabı gibi ürünlerle konforunuzu artırabilirsiniz.

Keyifli günler dileriz!