Açık Havada Yürüyüşün Faydaları

Sonbaharın gelmesiyle, ılık rüzgarlar etrafımızı sarmaya başladı. Sarı ve turuncunun her tonu doğaya saçıldı. Bitiş ve başlangıçları aynı anda hissedebildiğimiz bu güzel mevsimde, keyifli bir yürüyüş yaparak rahatlayabilirsiniz. Günlük hayatın getirdiği yorgunluğu üzerinizden atarak enerjinizi yenileyeceğiniz birbirinden güzel yürüyüş rotalarını keşfetmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 🙂

Belgrad Ormanı

Temiz havanın tadını ailenizle birlikte yürüyüş yaparak çıkarmak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Doğayla iç içe bisiklet sürüp, ailenizle keyifli vakit geçirmek için Sarıyer’de  bulunan Belgrad Ormanı’na gidebilirsiniz. Bu güzel aktivite için kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler tercih edebilirsiniz. Örneğin; yürüyüş sırasında kolay hareket etmenizi sağlayacak bir pantolon giyebilirsiniz.

Polonezköy

Spor tercihinizi bisiklet sürmek yerine, yeşillikler iindeki küçük patikalarda koşu yapmaktan yana kullanmak isterseniz, Polenezköy tam size göre bir tercih olabilir. Bir yandan koşarken, bir yandan en sevdiğiniz şarkıyı dinleyebilmek için telefonunuzu muhafaza edebileceğiniz spor kol bandını kullanabilirsiniz.

Validebağ Korusu

Sabah uyandığınızda, güne huzurlu bir yürüyüşle başlamak için tavsiye edebileceğimiz bir başka rota da Validebağ Korusu. Şehir içinde doğayla baş başa kalabileceğiniz nadir yerlerden biri olan bu güzel rotaya pek çok toplu taşıma aracıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yılın dört mevsimi trekking yapabileceğiniz alanda, bu aktiviteye uygun olacak ve sporunuzu daha da rahat hale getirmek için trekking pantolonu giymeyi tercih edebilirsiniz.

Spor sonrasında üşütmemeniz için hafif bir mont tercih ederek kendinizi korumayı unutmayın. 🙂

Aydos Ormanı

Anadolu Yakası’nda yer alan Aydos Ormanı, güneşli bir günü kaliteli değerlendirmek için iyi bir seçenek olabilir. Zamanınızı doğayla iç içe geçirmeniz için el değmemiş doğası, keyifli trekking bölgeleri ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz piknik alanlarıyla keyifli bir tercih olabileceğini düşünüyoruz. Güneşli havalarda yürüyüş yaparken, güneş ışınlarının tehlikelerinden korunmak için güneş gözlüğünüzü yanınıza almayı unutmayın. Gözlüğünüzü trekking sırasında korumak ve düşürmemek için spor gözlük bandını kullanabilirsiniz.

Şehre yakın olan ve sporunuzu yaparken içinizi mutlulukla dolduracak bu rotalarda keyifle zaman geçirmenizi dileriz. 🙂

Keyifli günler!