Havaların ısınmaya başladığı günlerde, sıcak içeceklerden soğuk içeceklere de bir geçiş söz konusu oluyor. Dondurma eşliğinde kahve deneyimleme fırsatı sunan Affogato, evlerde de kolaylıkla hazırlanabiliyor. Affogato yapımı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Affogato Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

  • İnce çekilmiş kahve
  • Servis sayısına uygun vanilyalı top dondurma

Affogato Yapılışı:

Affogato kahve yapımı için öncelikle ince çektiğiniz 8 gram kahvenizi ölçü kaşığıyla  french press içerisine ekleyin.

kahve değirmeni klipsli kahve ölçü kaşığı french press

 

Eğer evinizde kahve öğütmüyorsanız ve taze çekilmiş kahve kullanmak istiyorsanız taze öğütülmüş kahve çekirdeklerimizden online sipariş verebilirsiniz. Ardından içerisine yaklaşık 150 ml sıcak suyu yavaşça ekleyin ve iyice karıştırın. French press’in kapağını kapatarak 7 dakika boyunca kahveyi demlenmeye bırakın. 

elektrikli su ısıtıcı

Bu esnada kahve bardağı içerisine 1 adet top vanilyalı dondurma ekleyin. Demlenen kahveyi dondurmanın üzerine dökün. Afiyet olsun!kahve bardağı

Dilerseniz ince çekilmiş kahveyi, bir kahve makinesine suyla birlikte ekleyerek affogato yapabilirsiniz. Kahveniz demlendiğinde içerisine dondurma ilave edip tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

kahve makinesi

Bu serinletici tarif için gerekli olan ürün ve malzemeleri ve daha fazlasını mağazalarımızda ve tchibo.com.tr adresinde bulabilirsin.