Cildimize temas eden maddelerin neredeyse %60’ı cildimizdeki gözenekler yoluyla emiliyor. Yetişkin bireylere göre daha hassas ciltlere sahip olan bebekler de  dış etkenlere karşı daha savunmasız oluyorlar. Bebeklerde sık olarak görülen cilt problemleri, kızarıklık ve tahrişlerin çoğunlukla giysilerdeki kimyasallardan dolayı meydana geldiği biliniyor.
 

Bu yüzden uzmanlar bağışıklık sistemi henüz tam gelişmemiş bebekler için %100 pamuk, organik pamuk veya bambudan üretilen giysiler öneriyor.
 

Tchibo’nun DOĞA DOSTU, organik pamuktan üretilen bebek kıyafetleri ile hem anneler rahat ediyor hem de bebekler konforlu sağlığın tadını çıkarıyor.
 

Organik Pamuklu Eşofman Takımı:

 

Harici ve yetkin enstitüler tarafından zararlı maddelere karşı test edilmiş, organik pamuklu rengarenk bu eşofman takımını çocuklarınıza gönül rahatlığıyla giydirebilirsiniz. Üstelik kabartmalı iç kısmının son derece yumuşak oluşuyla çocuklarınızın konforunu garanti eder. 🙂
 

Organik Pamuklu Nevresim Takımı:

 

Çocukların sağlıklı gelişimlerindeki en önemli etkenlerden birisi de uykudur. Büyüme çağında günde en az 9 saat uykuya ihtiyaç duyan çocuklar için yattıkları yerin konforlu ve sağlıklı olması çok önemlidir. GOTS sertifikalı saf organik pamuklu nevresim takımıyla çocuğunuzun uyku standartlarını bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz.
 

Organik Pamuklu Uzun Kollu Body:

 

Ne demiştik? Uyku çocuklar için çok önemlidir. Dolayısıyla uyurken giydiği kıyafetin seçimi de çok önemlidir. Rahat olmasının yanı sıra gece uyurken giyilen kıyafetlerin kumaşının zararlı kimyasallar barındırmamasına da dikkat edilmelidir. Organik pamuktan üretilen kıyafetleri tercih ederek çocuklarınızın sağlıklı gelişimini güvence altına alabilirsiniz.
 

Mikropolar Tulum:

 

Soğuk bir gün, güzel bir güne böyle dönüşür! 🙂 Mikropolar tulum ile çocuğunuz her zaman sıcaklığın keyfini sürerken, organik pamuğun konforunu da yaşıyor olacak. Üstelik yumuşak dokusu ile de hem sizin hem de çocuğunuzun favori ürünlerinden biri haline gelecek.
 

Bütün organik bebek ürünlerinin renk ve desen çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz! 🙂