Hem bir anne hem de bir sosyal medya influencer’ı olarak son yıllarda sıkça karşıma çıkan bir konu başlığı var ki o’da şu: ‘ORGANİK olan her şeye karşı duyulan ilgi.’ Tabii işin en meraklılarından biri de bizzat benim çünkü, bunun her anne için farklı ve geçerli sebepleri var, doğal olarak benimde öyle.

 

Kimileri derinlemesine bilmeden sadece trend olduğu için organiğin peşinden gidiyor olsa da durum aslında hiç de öyle değil. Günümüzde sağlıklı olan, çocuğumuz ve kendimiz için doğru olan ürünlerin ‘organik’ kelimesiyle daha da güvenilir hale geldiği yadsınamaz bir gerçek ama bunun fazla pahalı olduğu da tamamen bir önyargıdan ibaret.

 

Neden mi? Çünkü organik ürünler pahalı değil, sadece diğer ürünlerden farklı olarak bir çok süreçten, testten geçtiği için ve emek harcandığı için maliyetleri diğer ürünlere göre dengeli olarak biraz daha yüksek, hepsi bu! Nasıl ki toz bir paketten puding yapmak ile yağının, sütünün, şekerinin kendimizden olduğu, doğal bir muhallebi yapmak arasında bir fark varsa; hammaddesi bize zarar vermesin diye doğal boyalardan üretilen bir tişörtle, insan sağlığına zararlı maddeler içeren boyalarla üretilen bir tişört satın almak arasında da makul bir fiyat farkının olması çok normal. Kaldı ki doğa dostu olmak isteyen, bunun için ekstra efor sarfeden bazı markalar, organik bebek ve çocuk ürünleri konusunda ‘ulaşılabilir’ rakamlarla tüketiciyi kucaklamak için kapılarını çoktan aralamış durumda. Bunlardan biri de Tchibo!

 

Eminim ki her ailenin aradığı her şeyi kolayca bulabildiği bir marka olan Tchibo; DOĞA DOSTU bebek ve çocuk tekstil koleksiyonuyla anne ve babaların en yeni yol arkadaşı olmaya hazır! Üstelik kış için tüm ayrıntısına kadar düşünülmüş şapka, bere, yün ve çorap gibi aksesuarlarıyla birlikte… Ayrıca sadece tekstil ürünlerinin değil, ahşap ve kağıt ürünlerinden, lezzetli kahvelerine kadar bir çok ürün grubunun da DOĞA DOSTU olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Tchibo’nun, hem doğayı hem de bizleri düşünerek hazırladığı DOĞA DOSTU ürünlerine göz atmanızı öneririm.

 

Sevgiler,

Merve İpek Öztürk