Bu yıl biraz gecikmeli de olsa gelen bahar, yazı da arkasından son hızla getiriyor gibi görünüyor. Hal böyle olunca da bize güneşin ve sıcağın keyfini dışarıda çıkarmak düşüyor! J  Eğer evinizin  bir bahçesi de varsa bahar keyfinizi ikiye katlamak çok daha kolay. İşte tam da bu yüzden sizin için bu yazıyı hazırladık. Bahçenizde rahat ve keyifli vakit geçirebilmeniz için uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerini sıraladık. 🙂
 

  • Bahçede bir şemsiye olmazsa olmazdır: Vakit geçirebildiğiniz bir bahçeniz varsa mutlaka bir şemsiyeniz de olmalı! Bu yazılı olmayan bahçe kuralı gibi bir şeydir. Şemsiye ne kadar büyük ve oturaklı olursa rüzgara karşı da o kadar dayanıklı olur. İstenmeyen kazalardan kaçınmak için şemsiyeyi masanıza ya da yere sağlam bir şekilde sabitlemeyi ihmal etmeyin.

 

  • Keyfine düşkünlere: Şezlong insanlarda sadece havuz veya deniz başında var olması gereken bir mobilyaymış gibi algılanabiliyor. Ancak neden öyle olsun ki? Keyfinize düşkünseniz sizi istediğiniz yerde güneşlenmenizi engelleyecek bir şey yok! Buna bahçeniz de dahil. 🙂 Bahçenize konumlandıracağınız rahat bir şezlongla artık tatile başlamadan hafifçe esmerleşerek ön hazırlığınızı yapabilirsiniz.

 

  • Bahçede keyifli akşamlar. Ilık bahar akşamlarını bahçenizde geçireceğiniz vakitlerde hem ortamı aydınlatacak hem de bahçenize keyifli renk detayları katacak bahçe lambaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca solar lambalar kullanarak enerjiden de tasarruf edebilirsiniz. Hem de hava karardığında otomatik olarak yanarak bahçenize renk ve keyif katar!

 

  • Minik dostlarımızı da unutmayalım: Şık bir kuş yemliği bahçenize zariflik katmakla kalmaz, aynı zamanda da kanatlı dostlarımızın neşeli misafirliğine de olanak sağlar! 🙂

 

  • Bahçe mobilyasında malzeme seçimi önemlidir: Bahçenize mobilya seçerken kullanılan malzemelerin bütün hava şartlarına dayanıklı olduğundan emin olmalısınız. Uzun ömürlü kullanımlar için bu çok önemlidir. Malzemeyi dayanıklı seçiyor olmamız tarzımızdan ödün vermemiz gerektiği anlamına da gelmiyor. Bütün hava koşullarına karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş tasarım sandalyelerle bahçenizde kaliteli zaman geçirmeniz garanti!