Kaliteli bahçe mobilyalarını uzun yıllar deforme olmadan kullanabiliriz. Malzemelerin çoğu zaten neme, UV ışınlarına ve zarar veren diğer canlılara karşı oldukça dayanıklıdır. Bahçe mobilyalarını daha da uzun süre kullanmak için uygun bakım ve koruma tekniği öneriyoruz.

 

Malzemeye Göre Doğru Bakım Teknikleri

Ahşap genel olarak son derece uzun ömürlü bir malzemedir. Fakat iyi bir bakıma ihtiyaç duyar. Doğal renk tonunu zaman içinde kaybetmemek için veya malzemede çatlakları önlemek için ahşap mobilyaları ilkbahar, yaz ve sonbaharda yağlamak gerekir. Plastik ve metal kaplı malzemelerin daha az bakıma ihtiyacı vardır: Kir tabakalarını sabunlu bir su ve bezle veya yumuşak bir fırçayla rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

 

Bahçe Mobilyalarınızı Yağmur ve Güneşten Koruyun

Bahçe mobilyalarınızı uzun süre kullanmayacaksanız veya bunlar yağmura ya da güneşe karşı hassassa mobilyalarınızı rahatlıkla koruma örtüsü ile zararlı etkenlerden koruyabilirsiniz. Sağanak yağmur veya uzun süreli yağışlar veya sürekli güneşin altında kalan ahşap veya kaliteli plastik ürünler uzun vadede olumsuz etkilenir ve zarar görür. Ayrıca toz ve kiri mobilyalarınızdan uzak tutarak daha sonra derin bir temizlik yapmaktan kurtulmuş olursunuz.