Bahçenizi ışıklandırarak dış mekanı güneş battıktan sonra da rahatlıkla kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Fakat ışıklandırma sadece bununla yetinmez, aynı zamanda bahçenize harika bir atmosfer sunar. Meşale veya rüzgar mumu gibi gerçek ateş de yakabilirsiniz, dış mekan için LED ışıkları veya solar enerji sistemiyle çalışan ışıklar da kullanabilirsiniz.

 

Harika Bir LED Işık Gösterisine Hazır Olun

LED ışıkları hem uzun ömürlü hem de oldukça enerji tasarrufu sağladıkları için giderek daha çok tercih edilir. Ayrıca artık sıcak renklerde rahatlıkla bulabileceğiniz LED ışıkları keyifli bir ışık gösterisi için idealdir. Işıkları bahçenize yerleştirirken çok fazla ışık kullanmamaya dikkat edin. Uygun yerlere belli mesafelerde yerleştireceğiniz bahçe ışıklarını dekoratif ışıklarla kombine ederek bahçenizde keyifli bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

 

Solar Işıkları: Elektriksiz Çözüm

Yakınlarda priz bulunmuyorsa solar enerjisiyle çalışan ışıklar bulunmaz bir alternatiftir. Çünkü hiçbir elektrik olmadan da oldukça çok ışık veren bir aydınlatmadır. Gün içinde kendilerini şarj edip karanlık olunca otomatik çalışan bir ışık sistemidir. Solar enerji ışıklarını mümkün olduğunca güneye doğru yerleştirin ve ışıkların temiz kalması için düzenli olarak nemli bir bezle temizleyin. Hava bulanık olsa da ışığınız parlak olacaktır.