Yaz mevsimini balkonunuzda rengarenk çiçeklerle geçirmek için çeşitli çiçekleri balkon raflarına yerleştirin. Büyük saksılarda Begonya veya petunya gibi dolu dolu bir görünüm veren çiçekleri askılı saksılara veya çiçek çantalarına ekebileceğiniz diğer renkli çiçeklerle kombine edebilirsiniz veya merdiven raf kullanarak çiçeklerinizi dilediğiniz gibi dizebilirsiniz. Böylece hem göze hitap eden hem de son derece şık, küçük bir bahçe oluşturabilirsiniz. Küçük balkon seralarında aromatik bitkiler veya meyveler yetiştirebilir ve kendi ekimlerinizin lezzetini tadabilirsiniz.

 

Dikey Bahçe, Çiçek Merdivenleri ve Daha Fazlası

Dikey bahçe veya çiçek merdivenleri ile çiçek dünyasına en küçük balkonlarda bile yer açabilirsiniz. Çeşitli çiçekler, bitkiler ve diğer yeşillikleri üst üste raflara dizerek balkonda çok yer kazanabilirsiniz. Aynı zamanda yabancı bakışlardan korunmak için de son derece pratik bir araçtır.

 

Balkonda Yeni Moda: Cepli Çiçek Çantaları ve Askılı Saksılar

Balkon modasını yakalamak bu aksesuarlar ile çok eğlenceli. Dayanıklı tekstilden üretilen cepli bitki torbaları ve rengarenk askılı çiçek saksıları ile balkon duvarlarınızı birkaç adımda bir çiçek cennetine çevirebilirsiniz. Dilerseniz kokularıyla mutluluk veren bitkileri de bu şekilde dekore edebilirsiniz. Fransız balkonları da bu tarz dekore edilebilir.

 

Balkonda Bahçıvanlık Keyfi

Bahçeniz olmasa da balkonda da rahatlıkla bir bahçıvan edasıyla çiçeklerin ve bitkilerin keyfini sürebilirsiniz. Seralarda ideal ortamı oluşturarak kendi çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz. Seralarda bulunan pencere ve kapılar, çeşitli havalandırma olanakları ile ideal sıcaklık ve ışık şartlarını ayarlayabilir ve yeşillikleri balkon için hazır hale getirebilirsiniz.