Banyo, yapacağınız dekorasyon seçimlerini iki kere düşünmeniz gereken evin en özel odasıdır. Banyo dekorasyonunun en zor kısmı ise aksesuar seçimidir. Birbiriyle uyumlu ve kullanışlı parçaların seçilmesi özen ister. Banyonuz için seçeceğiniz ürünler hem göz zevkinize hitap etmeli, banyoda kendinize ait kısacık zamanlarda ruhunuzu dinlendirmeli, hem de işlevselliğiyle gereksiz yer kaplamamalıdır. Ayrıca banyonun temiz ve düzenli tutulmasında kolaylık sağlamalıdır.
 

Sizin için her banyoda kullanabileceğiniz, kullanışlı ve şık aksesuarlardan oluşan birkaç önerimiz var.
 

Yüksek Banyo Dolabı

 

Düzenli ve temiz görünümü sağlamak için banyo dolabı banyoların vazgeçilmez bir parçasıdır. Banyo dolaplarına hem saklama hem de depolama için ne kadar ihtiyaç duysak da banyonun büyüklüğü dolap seçiminde belirleyici kriter olarak karşımıza çıkar. Özellikle küçük banyolarda alandan tasarruf etmek için yüksek banyo dolabı ideal çözüm olacaktır. Yüksek banyo dolaplarına havlularınızı, kişisel bakım ürünlerinizi ve temizlik malzemelerinizi alandan kaybetmeden rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz sabit dolaplar yerine tekerlekli banyo dolaplarını da tercih edebilirsiniz. Tekerlekli banyo dolapları sayesinde banyo zeminini temizlemek daha kolay olacaktır.
 

Depolama Alanlı Bank

 

Banyonuzda dekorasyonla işlevselliği buluşturacak bir banyo aksesuarına yer açmaya hazırsanız bu öneri hoşunuza gidecek. Depolama alanlı bank, şık ve zarif görünümü ile banyonuza farklı bir hava katarken depolama alanını dilerseniz kirli sepeti olarak dilerseniz de temizlik malzemelerini muhafaza etmek için kullanabilirsiniz. Her banyoya rahatlıkla uyum sağlayacak olan depolama alanlı bankları banyonuz dışında giyinme odanıza ve yatak odanıza da rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.
 

Saklama Kabı

 

Banyolar, doğal ürünlerle dekore edildiğinde daha dinlendirici ve rahatlatıcı bir atmosfere sahip olur. Bu sebeple banyonuzu dekore ederken tercihinizi ahşap, hasır gibi ürünlerden yana kullanabilirsiniz. El örgüsü saklama kutularını kullanarak banyonuzda yakaladığınız doğal atmosferi bozmadan şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı boyutlardaki saklama kutuları, banyoda sürekli ihtiyacınız olan eşyaları organize etmek için oldukça idealdir.
 

Tuvalet Kağıdı Saklama Kutusu

 

Tuvalet kağıtlarını çok yer kaplamayacak ve banyodaki nemden etkilenmeyecek şekilde muhafaza etmenin başlı başına bir iş olduğunu hiç düşündünüz mü? Tuvalet kağıdı saklama kutusu işte bu sorunu çözmek için var. Az yer kaplayan saklama kutuları, banyonuzda düzeni sağlamak için de birebir.
 

Asılabilir Duş Rafı

 

Banyo dekorasyonunda en az şıklık ve düzen kadar önemli olan bir konu da duş konforunuzdur. Özellikle uzun uzun banyo yapmaya vaktinizin olmadığı yoğun günlerde, her şey elinizin altında ve derli toplu olsun istersiniz. Asılabilir duş rafları, size duşta kullandığınız kişisel bakım ürünlerinizi düzen içinde saklayabileceğiniz bir alan sağlayacak.
 

2’si 1 Arada Konforlu Duş Başlığı

 

Banyonun günün başlangıç ve bitiş noktası olduğunun farkında mısınız? İster güne enerji dolu bir başlangıç yapmak için hareket noktası olarak düşünün, isterseniz günün yorgunluğunu atmak için arındırıcı bir seans… Banyo zamanı 2’si 1 arada konforlu duş başlığı ile daha keyifli olacak. El başlığının farklı su akıtma sistemlerinden en sevdiğinizi seçebilir veya yağmur duşu alabilirsiniz. ‘Yağmur duşu’ demesi bile harika değil mi? 🙂