Yeni bir güne hazırlanırken ya da günü tamamlarken, kendinize ayırdığınız vaktin en önemli alanlarından biri olan banyolar, yaşam alanlarının genellikle en küçük odasıdır. Doğru dekorasyon ile yerden tasarruf ederek banyonuzu olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Banyonuz için alan kazandıracak önerilerimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Banyodaki Alanı Doğru Değerlendirin

Küçük alanları doğru kullanmak oldukça önemlidir. Özellikle duvarlar doğru değerlendirildiğinde ferah bir görünüm sağlar. Duvarlar sade ve şık ürünlerle canlandırılabilir. Duş rafı kullanarak hem alandan tasarruf sağlayabilir hem de bu tarz alanları canlı tutabilirsiniz. 

Duş Rafı

Duvara sabitleyeceğiniz kancalı ayna sayesinde hem şık hem kullanışlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hızlı ve kolayca yapıştırabileceğiniz kancalı aynaya lif, el havlu veya sünger asabilirsiniz. Dilerseniz klozet ve lavaboyu da köşelere yakın konumlandırarak alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Kancalı Ayna

Az Eşya Kullanarak Alan Yaratın

Daha az ürünle daha ferah bir alan yaratmak için aynalı duvar raflarını tercih edebilirsiniz. Lavabo üzerinde kolaylıkla konumlandırabileceğiniz ürünle konforlu bir kullanım sağlayarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

Aynalı Duvar Rafı

Bunun yanı sıra lavabo altı dolabı tercih ederek ölü alanı canlandırabilirsiniz. Lavabo altı dolabın içerisinde el havluları ve temizlik malzemeleri için geniş bir alan bulunuyor. Üstelik dolabın içerisinde havlu askısı da bulunuyor. Bu sayede alandan tasarruf ederek konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz.

Lavabo Altı Dolabı

Küçük Eşyaları Doğru Konumlandırın

Her banyoda el havlusu, saç kurutma makinesi gibi küçük eşyalar vardır. Bu ürünler için yaratıcı çözümler bulunmadığında dağınık bir görüntü oluşturabilir. Küçük eşyaların doğru konumlandırılması hem banyoda yer açmak hem de düzenli bir görünüm kazanmak için büyük önem taşıyor. Eşyaları konumlandırmak için saklama sepeti tercih edebilirsiniz. Modern ve açık tasarımı sayesinde banyonuzda hem şıklığı yakalayabilir hem de düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saklama Sepeti

Diş fırçası, makyaj malzemesi gibi eşyalar içinse askılı bakım çantası tercih edebilirsiniz. Kolay silinebilen ve çeşitli saklama alanı bulunan çanta sayesinde eşyalarınızı rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Kancası sayesinde kolaylıkla takıp çıkarabileceğiniz bu ürünü dilerseniz seyahatlerinizde de kullanabilirsiniz.

Askılı Bakım Çantası 

Banyonuzun havasını değiştirecek dokunuşlarla dekorasyonunu yenileyecek ürün önerilerimiz ve daha fazlası için tchibo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.