Tüm yorgunluğunuzu atmak, istediğiniz gibi uyuyup uyanmak, tüm stres ve gerginliklerden uzak kalmak için harika bir fırsat var karşınızda. Aylardır hayalini kurduğunuz tatile gitme anınıza çok az zaman kaldı. Tatile giderken belki de en heyecanlı anlardan biridir bavul hazırlamak. Ancak bir kadın için karar vermek zor olduğundan kimi zaman bu an kabusa dönüşebilir. Eşiniz bavul hazırlamada ne var, kıyafetleri katlayıp koy olsun bitsin gibi cümleler kurarak işinizi daha da zorlaştırabilir. Fakat vereceğimiz minik püf noktalar sayesinde valiz hazırlamak sandığınızdan çok daha kolay olacak, çok kısa bir sürede tatile gitmeye hazır hale geleceksiniz!

 

  • En sevdiğiniz takılarınızı yanınıza almak istiyorsunuz ancak bavulunuzu açtığınız zaman hepsini düğüm halinde bulabilirsiniz. Çözümü çok kolay! Takılarınızın çantada düğüm olmasını istemiyorsanız zincirini yarısına kadar bir pipetten geçirip sabitleyebilirsiniz.
  • Özelikle jeanler bavulda en çok yer kaplayan kıyafetler arasındadır. Yerden tasarruf etmek için yanınıza almamanız gerektiği düşüncesinden vazgeçin. İnce kot pantolonlarınızı ya da buruşmayacağını düşündüğünüz kot gömlekleri şapkalarınıza sıkıştırabilirsiniz. Böylece hem şapkalarınız deforme olmayacak, hem de yerden tasarruf etmiş olacaksınız.
  • Küpelerinizin yamulmasını engellemek, tatilinizde onları en güzel halleriyle taşımak istiyorsanız minik küpelerinizi plastik ilaç kutularına koyabilirsiniz. Sallantılı küpeler için düğmeleri tercih edebilirsiniz.
  • Bakım ve makyaj ürünlerinizin kırılmaması ya da akmaması için onları tek tek poşetlemenize gerek yok. Krem, fondöten, far gibi güzellik ürünleri için lens kapları biçilmiş kaftan.
  • Ayakkabılarınızı poşetlere koymak kimi zaman onların havasız kalmasına, kimi zaman da şekillerinin bozulmasına yol açar. Kıyafetlerinizin kirlenmemesi için ayakkabılarınızı duş bonesinde bavulunuza koyun.
  • Poşetleseniz bile sıvı ürünleri valizinize koyarken tedirgin oluyorsanız şampuan, saç kremi, yüz temizleme jeli ya da saç yağı gibi içi sıvı dolu olan şişelerinizin ağzını streç film ile kaplayın. Bu şekilde kıyafetleriniz güvende olacaktır.
  • Valizinizde kıyafetlerinizin düzenli durmasını istiyorsanız penyelerinizi rulo haline getirebilirsiniz.