İlk birkaç hafta için bebek kıyafetleri

Bebeğinizin dolabında mutlaka olması gerekenler:

  • 5–8 adet bebek tulumu
  • 4-6 adet uzun kollu tişört ve body
  • 2-6 çift çorap
  • 2 adet şapka ve hırka
  • 2-4 adet pijama takımı ve bebek uyku tulumu

Önemli: Yeni bebek kıyafetlerini kullanmadan önce mutlaka yıkayın.

 

Uygun Kıyafet

Doğduğu anda bebeğinizin boyu kaç cm’dir. Bunu asla unutmayın. Daha sonra bebeğinize uygun kıyafet seçiminizde bu ölçü çok önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun ne kadar hızlı büyüdüğüne inanamayacaksınız. Bu boy ölçüm rehberi size doğru kıyafeti bulmanız konusunda yardımcı olacaktır.

 

Doğru Ölçümü Yapın

Bebek kıyafetleri bebeğinizin gövde uzunluğuna göre cm cinsindedir. Birçok bebek kıyafeti 50 cm ile başlar 56,62, 68 cm şeklinde devam eder. Ölçüler genellikle çift sayılar halinde ilerler. Örneğin, çocuğunuz 65 cm boyunda ise, bu 62/68 boyutuna karşılık gelir. Bebeğinizin boyunu ölçerken başından ayaklarına kadar ölçmelisiniz. Bebeğinizin boyu hızla uzar bu sebeple sık sık ölçüm yapmanız önerilir.

İpucu 1: Eğer çocuğunuzun bedeni iki ölçü arasına denk gelirse, büyük olan ölçüyü tercih etmenizi öneririz.

İpucu 2: Bebeğiniz kafasından geçirilerek giydirilen kıyafetlerden hoşlanmıyorsa düğmeli olanları tercih edebilirsiniz.

 

Ciltte sağlıklı bir his için- Organik Pamuklu bebek kıyafetleri

Yumuşacık ve organik pamuklu kıyafetlerle hem bebeğinizin kendini iyi hissettiğini bileceksiniz hem de çevreye ve doğaya duyarlı ürünler giydirmiş olacaksınız.

Organik pamuk cilt dostu bir kumaş olarak bebeğinize rahat hissettiren giyim konforu sağlar. Aynı zamanda organik pamuk üretimi insanlara ve çevreye olumlu bir şekilde etki etmektedir.

Organic Content Standard (OCS), kontrollü biyolojik tarımın simgesidir. Doğal gübre kullanımı ve daha etkin su tüketimi anlamına gelir. Organik pamuk üretimi bu sayede insanlara ve çevreye olumlu bir şekilde etki etmektedir. OCS 100 logosunu taşıyan bir ürün sadece ekolojik tarım menşeli pamuk ve rahat hissettiren giyim konforu için elastan gibi başka lifler içerir.