Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli

 

Özellikle yeni doğan bebeklerin vücutları çok hassastır ve vücut ısıları da 1 yaşından büyük olan bebeklere göre farklıdır. Bu sebeple, özellikle biz yetişkinleri bile hayli bunaltan yaz sıcaklarında onları nasıl giydirdiğimiz sağlıkları açısından büyük önem taşır. Hepimizin göz bebeği miniklerimizi bu günlerde nasıl giydirmemiz gerektiğini sizin için araştırdık.

 

İlk Adım: Güneşten Koruma

 
Güneşle henüz tanışan bebeklerin ciltleri, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı bize göre çok daha savunmasızdır. Onları bu etkilere karşı korumak için öncelikle bir uzmana danışmalı ve onlara uygun bir güneş kremi seçerek işe başlamalısınız. Bebeklerin özellikle güneş ışınlarının yer yüzüne dik olarak geldiği 11.00-16.00 saatleri arasında direkt olarak güneşe maruz kalmaması gerekir. Bunun için bebeğinizle dışarıya çıktığınız zamanları özenle seçmenizi öneriyoruz. Ancak pek tabii bu tedbirler yanında, bebeğinizi yaz aylarında hızla büyüyüp serpilmesine yardımcı olduğu bilinen güneşten de alı koymamalı. ? Bunun için şahane bir tavsiyemiz var. Bebeğinizi sabah ya da akşamüstü saatlerinde evinizin balkonuna veya terasına çıkarabilir, bir şemsiye yardımcı ile gölge olduğundan emin olduğunuz bir alanda güneşin faydalı etkilerinden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

 
 

Nefes Alabilen Kıyafetler Seçin

 

 

Bebeğinizi için yaptığınız giyim alışverişlerinde seçtiğiniz ürünlerin cildine uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Özellikle yaz aylarında organik pamuktan üretilmiş, teri hızlıca emebilen kıyafetleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bu kıyafetlerin bebeğinizin bedenine uygun olması, boynunu ve el/ayak bileklerini sıkmaması gerekir. Çok sıcak yaz günlerinde bebeğinizin daha rahat etmesi için biraz daha bol kıyafetler seçebilirsiniz.
 

 

Yatağındaki Konfora Özen Gösterin

 

 
Sadece uyku sırasında salgılanan büyüme hormonu bebeğinizin gelişimi için çok önemlidir. Bu sebeple hem odasını hem de yatağını kaliteli bir uykuya geçebilmesi için elverişli hale getirmelisiniz. Oda sıcaklığının 21-23 dereceyi aşmamasına özen gösterin.  Odasını, bebeğiniz uykuya geçmeden en az bir saat önce 10-15 dakika kadar havalandırmak ortamdaki havanın tazelenmesine yardımcı olacaktır. Nevresiminin de yine cilt dostu organik pamuktan üretilmiş, teri emebilen ve yumuşak bir dokuda olmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü mışıl mışıl, derin bir uyku tüm miniklerimizin hakkı ?
 

 

Bebeklerimize sağlıklı ve mutlu bir yaz diliyor, siz ebeveynleri de bebek odasından, kıyafete kadar pek çok bebek ürününü inceleyebilmeniz için Tchibo.com.tr’ye bekliyoruz.