Tatil için her sene farklı yerler keşfetmeyi sevenlerdenseniz, bu yazımız size geliyor!
Sakin ve huzurlu bir kaçamak için size 3 farklı tatil rotası çizeceğiz.
 

Assos

 
Assos, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alan antik bir kenttir. Tarih kokan taş sokakları, antik çağ kalıntıları, eski liman manzarası ve sıcacık bir tatil köşesine sahip Assos, hem tarihi yapısı hem de buz gibi suyuyla tam bir tatil rotası.
 
Assos Antik Liman’da yüzlerce yıllık tarihi binalar şimdilerde bir otel. Hepsi taş ve hepsi çok fazla tarih kokuyor. Sabahları tarih gezileri yapıp öğleden sonra denizin tadını çıkartmak isterseniz, Athena Tapınağı’nı listenize eklemeyi unutmayın. ?
 

 

Kaş

 
Kaş, doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla Antalya’nın en özel beldelerindendir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında şehir ve ülke dışından gelen turistler ve tatilciler ile şehir kalabalıklaşır ve canlanır.
 
Yüzlerce yılın mirası olan Antiphellos Antik Kenti, Noel Baba Kilisesi ve Patare Antik Kenti’ni gezdikten sonra kendinizi Kaş’ın serin sularına bırakabilirsiniz. Yamaç paraşütünün en çok tercih edildiği belde Kaş, doğa sporlarının da merkezi haline gelmiştir.
 
Tatil için bile geliyor olsanız doğa sporlarını denemeden dönmeyin. ?
 

 

Cunda

 
Cunda, son yıllarda oldukça popüler. Daha önce düşündüyseniz ve kararsız kaldıysanız size Cunda hakkında ilginizi çekecek bilgiler verelim. Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda’ya ulaşım oldukça kolay, kendi arabanızla gelebileceğiniz kadar. Fakat Cunda’nın içi araba için uygun değil, genelde halk ve tatil için gelen insanlar sadece yürüyerek ulaşım sağlıyor.
 
Cunda’da otel ve konak seçimine karar vermek ise oldukça zor çünkü hepsi günden güne yenilenip, güzelleşiyor. Siz kalmak istediğiniz bölgeyi seçtikten sonra otel seçiminiz daha kolay olacaktır. Akşamları sahil ortamı, kafeleri ve canlı müzik alanları ile Cunda sıkılmanız için hiçbir sebep vermiyor. Sabahları ise dilerseniz tekne turları ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz.
 

 
Eğer gideceğiniz yere karar verdiyseniz bavulları toplamaya başlayın. Seyahatinize yardımcı ürünleri nereden bulacağım diye düşünüyorsanız da sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. ? Şimdiden iyi tatiller!