Bahar geldi ve bisiklet sezonu açıldı. Artık şehrin sokaklarında ya da doğanın içinde bisiklete binip, güneşin ve bu güzel mevsimin tadını çıkarmanın vakti geldi.
 

Yine de bisiklet kullanmanın, gerekli önlemleri almadığınız takdirde tehlikeli olabileceğini de unutumayın. Aşağıda listelediğimiz önlemleri alarak bisiklet gezilerinizi keyif ve güvenlik içinde geçirebilirsiniz:
 

– İmkan dahilindeyse sarı, turuncu ve floresan yeşili  en iyi kıyafet renkleridir. Zira bu renkler diğer şoförler, sürücüler ve yayalar tarafından çabuk fark edilir.
 

– Bisiklete binerken hafif kıyafetler seçilmelidir. Eğer dışarısı soğuksa kat kat giyinilmeli ve ısındıkça kıyafetler çıkarılmalıdır.
 

– Standartlara uygun kask takılmalıdır. Dış kabuğu darbeye dayanıklı Mikro-Shell polikarbonattan üretilmiş In-Mould Bisiklet Kaskı, konforlu kullanımı ve güvenlik özellikleri sayesinde bisiklet seyahatleriniz için tam olarak aradığınız kask olabilir. J
 

– Diz ve dirsek pedleri kullanılmalı, uzun yolculuklarda ellerinizin hasar görmesini engellemek için bisiklet eldivenleri takılmalıdır
 

– Gece sürüşleri için üzerine geri yansıtıcı malzemeler dikilmiş kıyafetler giyilmelidir. Bisikletinizin tekerleklerine jant reflektörlerinden takarak geceleri bisikletinizin görünürlüğünü daha da artırabilirsiniz.
 

– Kıyafetleriniz ve üzerinizde taşıdığınız malzemeler tekerleğe takılmayacak şekilde ayarlanmalıdır.
 

– Giysilerin ceplerinde sert, batıcı, delici nesneler olmamalıdır. Bisikletler için özel olarak üretilmiş telefon tutucusu ile cep telefonunuzu güvenle bisikletinize sabitleyebilirsiniz.
 

Tüm güvenlik önlemlerinizi aldığınıza göre, bisiklet keyfinize gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz demektir! 🙂 Eğer kendinize yeni bir bisiklet bakıyorsanız, tarzınıza ve kullanım amacınıza uygun farklı birçok bisikleti Tchibo’da bulabileceğinizi unutmayın.
 

Keyifli sürüşler!