Bohem kelimesi, yarınını düşünmeden, her anın tadını çıkararak yaşayan, genellikle edebiyat ve sanat çevresini tanımlayan bir kavram. Çıkış olarak, mantığında giyime fazla para ayıramayan insanların daha düşük bütçelerle bir stil oluşturması yatarken, günümüzde oldukça tercih edilen bir moda türü olmuş durumda. Kelimenin kökeni de Çekya’da yer alan Bohemia bölgesinden geliyor.
Bohem yaşam tarzının yansıması elbette en çok moda alanında oluyor ve bu özel stil kendini kıyafetlerde de gösteriyor. Artık birçok ünlü isim ve tasarımcı, bohem modasını benimsemiş durumda. Biz de sizler için bu rahat ve göz alıcı tarzdan birkaç örneği bir araya getirdik:

Uzun Kollu Dokuma Tişört:

 

Havalarla birlikte, üzerimizdeki kıyafetlerin de rengi açılsın, enerjimiz etrafa yansısın! 🙂 Mavi beyaz çizgileriyle uzun kollu dokuma tişörtler, bohem stilinizin sade ve rahat parçalarından biri olacak.

Örgü Hırka:

 

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte sert rüzgarlar da yerini tatlı esintilere bırakıyor. Güneşin tadını çıkarırken, hafif rüzgarlara karşı sizi korurken, tarzınızı konuşturacak şık bir hırka ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Baskılı Dokuma Şal:

Şal, hoş bir aksesuar olarak bohem stilin olmazsa olmazlarındandır. Etnik unsurların çizgilerini taşıyan yumuşak bir şal ile tarzınızı her yerde konuşturabilirsiniz.

Baskılı Dokuma Pantolon:

 

İster şalınızla uyum içerisinde kullanın, ister sade aksesuarlarınızla dengeyi yaratın. Seçiminiz ne olursa olsun, bohem stilin rahatlığını pantolon seçimlerinize de yansıtın.