Hindistan’ın lezzeti mi? Etiyopya’nın aroması mı? Peki, Kolombiya kahvesinin tadı nasıl? Cafissimo yöresel kahvelerimiz ile farklı ülkelerden gelen özel kahveleri keşfedin! Önümüzdeki haftalarda kahvelerimizin üretildiği farklı ülkeler hakkındaki blog serimizde bize eşlik edin. Üstelik, bu keyifli yolculuk öncesi yazımızın sonunda ödüllü bir yarışma da sizleri bekliyor! 🙂
 

Kahve kemeri
 

Kahve, Ekvator’un çevresinde yetişir. Yerküreye bir göz attığımızda en geniş çizginin, dünyanın 23. kuzey ve 25. güney enlemlerinin arasında kalan bölgede bir “kuşak” oluşturduğunu görebiliriz. Burası tüm kıtaları, aynı zamanda Afrika’nın büyük bölgelerini, Orta Amerika’yı, Güney Amerika’yı ve Asya’nın bir kısmını kapsar. Bu bölgede hâkim olan nemli-kuru değişken ve yeterli miktarda yağış alan elverişli iklim koşulları sayesinde kahve en iyi şekilde yetiştirilebilir. Cafissimo yöresel kahvelerimiz, Orta ve Güney Amerika, Asya ve aynı zamanda Afrika olarak tüm kahve kemerini ve dolayısıyla kahve dünyasının tüm önemli kıtaları kapsar.
 

Bir ülkenin tadına bakabilir misiniz?
 

Evet! Farklı iklim ve toprak koşullarına bağlı olarak her kahvenin üretildiği her bir ülke eşsiz bir aromaya ve özel bir lezzet profiline sahiptir. Böylece her kahve kendi karakterine kavuşur; hafif limon, karamel, yasemin, malt ya da fındık dokunuşlu lezzetler hissedilir. Cafissimo yöresel kahvelerimizde de bu lezzetler saklıdır. Her bir bölgenin sadece en iyi ham kahve çekirdeklerini kullandığımız için kahvenin üretildiği her bölgenin farklı lezzet profilleri korunmuş olur.
 

Kökenlere yolculuk yapmak ister misiniz?
 

Kahvenin kökenlerine yapacağımız bu lezzetli yolculuğa önceden başlamak ve eşsiz kahvelerimizden kazanma şansı yakalamak ister misiniz? O zaman mini yarışmamıza davetlisiniz!
 

Kahvenin kökenlerine ineceğimiz bu serimizde, toplam 5 ülkeye uğrayacağız. Bu ülkeler; El Salvador, Kolombiya, Brezilya, Etiyopya ve Hindistan olacak. Yapmanız gereken şey, bu ülkelerden özenle topladığımız ve sizlerle buluşturduğumuz kahvelere verdiğimiz isimleri doğru tahmin etmek.
 

Size ufak bir ipucu verelim. El Salvador’un verimli topraklarından elde ettiğimiz kapsül kahvemizin adı ‘El Salvador Espresso’. Geriye kalan 4 ülkeden elde ettiğimiz kapsül kahvelerimizin isimlerini bizimle Instagram’dan özel mesaj yoluyla paylaşın, hediye kahve kazanma şansı yakalayın!
 

Hemen katılın! Bol şans dileriz!
 

Unutmayın: Sizi aynı zamanda sanal bir tura da çıkarıyoruz. “5 Fincanda Dünya Turu” blog serimizde gelecek haftadan itibaren kahvelerimizin üretildiği 5 farklı ülkeyi birlikte keşfedeceğiz.