Çocuğunuz İle Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler

 
Hem okullar tatil hem de çoğumuz evlerimizden çalışıyoruz. Çocuklarınızın bu süre içerisinde, öğretici ve eğlenceli aktivitelerle dolu dolu geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Günü planlayarak çocuklarınızla oyunlar oynayabilir, sanata yönelmelerini teşvik edebilirsiniz. Yararlı olacağını düşündüğümüz fikirleri sizler için hazırladık.
 
Çocukların hem hayal güçlerini geliştirebilir hem de eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Değişik tarzda boyaları denemenin şimdi tam zamanı! Renkli konfeti mum boya ile yaratıcılığın sınırı yok. Renkli konfeti mum boyaları parmaklarına takıp hayallerinin fotoğraflarını özgürce yapabilirler.
 

 
 Boyama önlüğü ile hem eğlenebilir hem de kirlenmeden hayal güçlerini resimlere aktarabilirler.
 

 
Sanata yemek molası! Her çocuk spagettiye hayır diyemez. Size sağlıklı bir spagetti önermek istiyoruz; kabak spagetti. 🙂 Spiral kesici ile dilimlediğiniz kabakları kaynar suda 10 dk kaynattıktan sonra süzüp peynir veya yoğurtla ikram edebilirsiniz. Bayılacaklarına eminiz. 🙂
 

 
Hayal güçlerini geliştirmek için resim yapan çocuklarınıza, mevsiminde sebze ve meyveleri veya sağlıklı atıştırmalıkları eğlenceli bir şekilde sunmak için renkli atıştırmalık kaplarını kullanabilirsiniz.
 

 
Hoparlörlü karaoke mikrofonu ile aile arasında şarkı yarışması yapabilir ve bu yarışmanın kazananını silikon pişirme kalıbı ile hazırladığınız çikolata parçalı kurabiyelerle ödüllendirebilirsiniz.
 


 
Sağlıklı ve keyifli günler diliyoruz.