Çocuğunuz büyüyor ve tarzı da şekillenmeye başlıyorsa, çocuk odası için değişiklik yapma zamanı gelmiştir.

Bu dönemde yapacağınız değişikliklerin çocuğunuz ve sizin açınızdan keyifli geçmesi için sizinle birkaç püf nokta paylaşacağız. 🙂

Fonksiyonel Çocuk Yatağı

 

İlk olarak mobilyalardan başlıyoruz!

Sahip olduğu yatağı, üzerindeki gizli çekmecesi, açılır kapanır rafı ve en üstte bulunan komodin amaçlı kullanılabilecek bölmesi ile sadece çocukların değil, tüm ailenin ilgisini çekecek dizaynda olan Tchibo’nun yatağı görülmeye değer.

Çocuğunuzun en sevdiği oyuncaklarını ya da kitaplarını yatak başına özenle dizişi, şu an gözlerimizin önünde canlanmaya başladı bile! 🙂

 

 

Fonksiyonel Çalışma Masası

 

 

Az önce bahsettiğimiz yatağın bir takımı olan çalışma masası ise hem masa alanındaki saklama alanları ile hem de masa üstüne monteli raf alanı ile oldukça kullanışlı. Büyük kitapların ve klasörlerin rahatça sığabileceği raflar ise özenle tasarlanmış saklama alanlarından. Ek duvar montajı ile sabit ve güvenli duruş özelliğini de unutmamak gerekir!
Çocuk Nevresim Takımı 

Her çocuk yatacağı yatağın renklerine, desenine, kendilerine hitap edip etmemesine dikkat eder. Ve çocuklar için yataklarının istedikleri gibi olması, yatağa gitme isteklerini ve uyku sürelerini önemli derecede etkiler.

Nevresim seçimlerinde mutlaka çocuklarınızın da fikrini almayı unutmayın! Şimdi sizi Tchibo’nun birbirinden güzel çocuk nevresim takımlarlarıyla baş başa bırakıyoruz. 🙂

LED Gece Lambası Aslan

 

Çocuk odalarının aydınlatması çok önemlidir. Uyku zamanında loş, ders çalışma ve oyun zamanlarında ise net görebileceği şekilde aydınlık olmalıdır.

Uyku zamanlarında ışık ihtiyacını karşılayacak ve bunun yanı sıra bir obje olarak da odada bulundurmayı isteyeceğiniz bir lamba arayışındaysanız, Tchibo’nun aslanlı pofuduk lambasını görün isteriz.