Çocuklarınızı Kış Soğuğundan Korumanız İçin Öneriler

Yetişkinler kendi önlemlerini alabilseler de çocuklarınızın soğuktan korunması için birkaç önlem almak isteyebilirsiniz. Çocuklarınızın kışı hasta olmadan atlatmalarına yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sıcacık önerilerimiz var.

Çocuğunuzun giysilerinin yağmurdan veya kardan dolayı ıslanması hastalık ihtimallerini artırıyor. Bunu önlemek için soğuk ve rüzgar geçirmeyen, su tutmayan bir termal mont tercih edebilirsiniz.

Çocuğunuz kapüşondan hoşlanmıyor olabilir. Bu durumda çıkarılabilir kapüşonlu bir mont seçmek isteyebilirsiniz.

Çocuğunuzun her durumda giyebileceği bir giysi bulmak zor olabiliyor.  Hem rahat hem de sıcak tutan uzun kollu pamuklu tişört bunlardan biri olabilir.

Çocuğunuz kış modasını, kışı anımsatan sembollerle tamamlamak isteyebilir. Öyleyse, kutup ayı tasarımlı sırt çantası isabetli bir hediye olabilir.

Kutup ayısı demişken, istediğiniz an ısıtabildiğiniz, sıcaklığını uzun süre muhafaza edebilen ve çocuğunuzun da ısınmasını sağlayan ısıtıcı kutup ayısı, soğuğu yenmenin en tatlı yollarından biri.

Çocuğunuzun gece yatarken üşümesini önleyecek pamuklu pijamalar önceliğiniz olabilir. Star Wars desenli pijama takımı, özellikle serinin hayranları için sıcak ve keyifli bir uyku sağlayabilir.

Yarıyıl tatili yaklaşıyor. Tatili çocuklarınızla beraber kayak tatiline giderek değerlendirecekseniz, daha sert soğuklara hazırlıklı olmak isteyebilirsiniz. Kafa ve boyun bölgesini sıcak tutmak önemli.  Bunun için bere ve boyunluk gibi fonksiyonel seçimlerde bulunabilirsiniz.

Tabii ki kayak, pantolonsuz olmaz. Kayak için özel üretilmemiş pantolonlar ıslanarak zor durumlar yaratabiliyorlar. Bu yüzden, su ve soğuk geçirmez bir kayak pantolonu tercih etmek isteyebilirsiniz.

Elleri de unutmamak gerek. Çocuğunuzun bol bol kar topu oynayabilmesi için polar eldiven iyi bir tercih olabilir.

Havalar daha da soğuyabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak, çocuğunuz için fonksiyonel bir içlik edinebilirsiniz.

Tchibo ile sıcacık ve mutlu seneler ?