Daha erken batan güneş, üstümüze bir hırka almadan oturamadığımız serin akşamlar ve kulağımıza yeniden çalınmaya başlayan okul zili… İşte tüm bunlar sonbaharın habercisi. Deniz, kum, güneş üçlüsü ile vedalaşıp işbaşı yapmanın kolay olmadığını biliyoruz. Özellikle aklımız sahillerde takılı kalmışken dikkatimizi toplamak ve verimli çalışmak biraz daha zor, ancak imkânsız değil. İşe çalışma odanızı düzenlemekle başlayabilirsiniz. Düzenli ve ilham veren çalışma odaları için önerilerimizi sizin için listeledik.
 

İlk Adım: Fazlalıklarla Vedalaşın

 
‘Masamdaki her şey bana lazım’ dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse soruyoruz; emin misiniz? ? Gerçekten alıcı bir gözle baktığınızda masanızda duran pek çok nesnenin en azından bir süreliğine sizin için pek de gerekli olmadığını göreceksiniz. ‘Atmaya kıyamam’ ya da ‘belki bir gün lazım olur derseniz size renkli çekmece düzenleyicilerimizi öneriyoruz. İleride gereksinim duyacağınızı düşündüğünüz eşyaları bu düzenleyicilere koyarak saklayabilirsiniz. Aradığınızı daha hızlı bulabilmeniz için bir de ipucumuz var; bu kutuları kaldırırken üzerine etiketler yapıştırabilir, neyi nereye koyduğunuzu kolaylıkla hatırlayabilirsiniz.
 

 

Fonksiyonel Bir Çalışma Masası Seçin

 
Kendinden kablo girişi delikleri olan, çekmeceli ve doğal malzemeden yapılmış (masif ahşap) bir çalışma masasına kim hayır diyebilir. ? Hiç kimse! Öyleyse siz de kendiniz için güzel bir adım atın ve kendiniz için fonksiyonel bir masa alın.
 

 

Masanızı Kişiselleştirin

 
Verimli ve etkili bir çalışma ortamı için düzen ve tertibin önemi yadsınamaz. Ancak en az bu ikisi kadar önemli bir şey daha var ki; o da ilham… İşte tam da bu sebeple başında uzun saatler geçirdiğiniz çalışma masanızı kişiselleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için altın rengi duvar panosundan faydalanabilirsiniz. Kendinden metal klipsleri olan bu panoya sevdiklerinizin fotoğraflarını asabilir, görmeyi hayal ettiğiniz bir şehrin kartpostalını ekleyebilirsiniz. Notlarınızı da bir arada görmenizi sağlayacak bu pano ilham kaynağınız olacak.
 

 

 

Masaüstü Düzenleyicileri Es Geçmeyin

 
Ataçtan, klipse, kalem ucundan yapıştırıcıya çalışırken ihtiyaç duyduğumuz pek çok eşyayı şık bir kutuda toplamak istemez miydiniz? O zaman kayın rengi masa düzenleyicimiz tam size göre. Makasınızla beraber akıllı telefonunuzu da görünür şekilde koyabileceğiniz bu düzenleyici, masanızın favorisi olmaya aday.?