Daha Düzenli Bir Giysi Dolabı İçin İpuçları

Özellikle mevsim geçişlerinde raflardan çıkmaya başlayan daha kalın kıyafetler, incecik yazlık tişörtlerin üstüne gelince tadımızı kaçıran bir dağınıklıkla karşı karşıya kalıyoruz. Aradığımızı bulamıyor, bulsak da o karmaşada çoktan kırışmış olduğundan giyemiyoruz. Aslında bu durum bir krize dönüşmeden bazı tedbirler almak ve daha düzenli bir giysi dolabına sahip olmak mümkün. Daha düzenli bir giysi dolabı için hazırladığımız ipuçlarına bakmak isterseniz detaylar yazımızda.

 

Fazlalıklardan Kurtulun

Çok sevdiğiniz hatta giymeye kıyamadığınız o kırmızı kazakla vedalaşmanın kolay olmadığını biliyoruz. Ancak giysi dolabı düzenlemesinin ilk adımının fazlalıklardan kurtulmak olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Gardırop detoksu olarak da bilinen bu adım için şu ipucunu aklınızda bulundurmanızı öneriyoruz; eğer herhangi bir giysiyi geçen sezonda giymediyseniz, bu sezonda da gitmeyeceksiniz demektir. ? Bu cümle sizi biraz ürkütmüş olabilir ama istatistikler böyle söylüyor. Hadi siz de geçen sezon giymediklerinize bir göz atın ve onları ihtiyaç sahipleri ile paylaşın.

 

Kendinize Göre Bir Yerleşim Planı Yapın

Kullanımı kolay ve düzenli bir giysi dolabı için atmanız gereken bir diğer adım da kendi giyim zevkinizi ve kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak bir yerleşim planı yapmaktır. Örneğin, sık kullandıklarınızı çekmecelerin erişmesi en kolay ön kısımlarına koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra renklere göre bir sıralama yapmayı da düşünebilirsiniz.

 

Dekoratif Kutulardan Yararlanın

İşlevselliğin yanında estetik bir görünümü de es geçmemek gerek diyor, size dekoratif saklama kutularımızdan yararlanmanızı öneriyoruz. Günde en az bir kez açıp baktığımız giysi dolabımızda renkli ve şık kutular görmeyi hangimiz istemeyiz? ?

 

Dolap Kapaklarını Değerlendirin

İlk bakışta akla gelmese de dolap kapaklarını işlevsel birer depolama alanına dönüştürmek mümkün. Çanta, aksesuar, kravat gibi eşyalarınızı dolap kapağına asacağınız bir düzenleyici yardımı ile veya birkaç basit vida ile kolayca düzenleyebilirsiniz.