Yorucu bir iş gününün ardından eve gelip, en sevdiğiniz kanepeye uzandığınızı hayal edin.  Kim bilir belki fonda da ruhunuzu okşayan güzel bir müzik vardır.? İşte bu çok basit ama huzur veren tablo için hepimiz imkanlarımızı seferber ediyor ve mutlu bir yuvanın hayallerini kuruyoruz. Kendimiz rahat ve iyi hissedeceğimiz bir atmosfer yaratmak aslında sandığımız kadar zor ya da maliyetli olmayabilir. Evinizin hali hazırdaki dekorasyonundan ya da belki biraz küçük bulduğunuz metrekaresinden bağımsız olarak sadece birkaç küçük dokunuşla ferah evler yaratmak mümkün. Gelin bu ipuçlarına beraber bakalım.
 

Her Boşluğu Değerlendiren Depolama Alanları

 
Evimizin büyüklüğü ne olursa olsun, pek çoğumuz yeterince depolama alanına sahip olmamaktan şikâyetçiyiz. İşte bu yüzden özellikle daha küçük olan evlerde mümkün olan maksimum sayıda depolama alanı yaratmanın yollarını arıyoruz. İlk tavsiyemiz TV ünitesi ve orta sehpa gibi mobilyalarınız için çekmeceli ya da raflı olanları tercih etmeniz yönünde…Yine aynı şekilde iki ya da üç katlı bir evde oturanlarınız için de pratik bir önerimiz var. Böyle evlerde merdiven altındaki boşlukları özellikle açık renkteki çekmeceli şifonyerlerle depolama alanına dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.
 
İşe çekmeceli bir tv ünitesi alarak başlamak isterseniz Tchibo’nun “Küçük Alanlar için Mobilyalar” serisinden bir mobilya seçebilirsiniz.
 

Dikey Bahçelerin Getirdiği Tazelik

 

 
İçimizdeki doğa ve yeşil aşkı hepimizin malumu… Özellikle şehir hayatının kaosunu düşündüğümüz de bahçeli evde oturanların çok şanslı olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.? Ancak balkonlu bir apartman dairesinde oturanlar için de müjdeli bir haberimiz var; dikey bahçeler… Son yılların giderek yükselen trendi olan bu bahçelerde duvarlarınıza çiçeklerle donatabilirsiniz. Bunun için Tchibo’nun akasya paravan bankını öneriyoruz. Saklama fonksiyonu da olan bu sandıklı ürünün saksılarını koyabilmeniz için 6 adet esnek rafı da var.
 

 

Göze Çarpmayan Mobilyalar

 
Özellikle evinizin daha küçük olan odalarında (yatak odası gibi) mobilyalarınızı yerleştirdikten sonra odanızın tahmininizden daha fazla daraldığını düşünebilirsiniz. Neyse ki birkaç adımla bu durumun önüne geçmeniz mümkün.? Önce odanızın duvarlarını açık bir renge boyamakla başlamalısınız. İkinci adım ise göze çarpmayan beyaz tonlardaki mobilyalar seçmek olacaktır. Bunun için yine Tchibo’daki; küçük alanlar için mobilyalar serisinden açık renklerdeki mobilyalara göz atabilirsiniz.
 

 

Pastel Renklerin Dinginliği

 

 
Pastel renklerle donatılmış bir mekân her şeyden önce size huzur ve dinginlik verecektir. Renklerin bir dalga boyu ve enerjisi olduğu bilimsel gerçeğine dayanarak pastel renklerin yaydığı enerjinin yorucu olmadığını kesin olarak söyleyebiliriz. Bu nedenle evinizin özellikle oturma odası ve yatak odası gibi dinlenme alanlarında pastel renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Özellikle yastık ya da koltuk şalı gibi aksesuar seçimlerinizde tercihinizi bu tonlardan yana kullanmanız durumunda evinizde daha ferah bir görünüm yakalamanız çok daha kolay olacaktır.?