Temel yaşam kaynaklarımızdan biri olan uykuyu daha dinlendirici bir hale getirmek ister misiniz?

 

Yastık ve Yatak Seçimi

Çok pahalı yataklardan satın almanıza gerek yok, ancak vücudunuzu yormayan, dinlendirici bir yatak tercihi çok daha sağlıklı bir uyku çekmenizi sağlar. Yastık seçiminize de dikkat etmeniz sabah kalktığınızda baş ve boyun ağrıları çekmeden keyifli bir gün geçirmenize yardımcı olur.

 

Kafein Tüketimi

Yatmadan 3-4 saat önce kafeinli içecekleri kesmeniz uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır. Gün içinde çok fazla kahve içtiğinizi düşünüyorsanız ekmek ya da kraker gibi karbonhidratlı besinler alarak kafeinin etkilerini azaltabilirsiniz.

 

Sağlıklı Yiyecekler

Ağır yiyeceklerden kaçınmak, vaktinde yemek yemek dinlendirici bir uyku için en önemli kriter diyebiliriz. Serotonin, tripofan ve melatonin yönünden güçlü besinler uyumanıza yardımcı olur. Ilık süt, ton balığı, badem, yumurta, enginar, şeftali, kayısı, muz ve yulaf uyku getiren besinlerin başında geliyor.

 

İdeal Sıcaklık

Kat kat yastıklar arasında uyumak çok keyifli ve rahat olsa da, vücut sıcaklığınızı yükselttiği için kesintisiz bir uyku çekememenize sebep olabilir. Belli bir serinlikte vücut daha kolay uykuya geçer ve gece uyanmamanızı sağlar.

 

Lavanta Kokusu

Lavanta kan akışını yavaşlattığı için rahatlatıcı bir etkisi vardır. Dolabınızı açtığınızda burnunuza hoş gelen kokunun sizi sakinleştirmesi de bu yüzdendir. Lavanta aromalı yumuşatıcılarla nevresim takımlarınızı yıkayabilir ve böylece daha rahat bir uyku çekebilirsiniz.

 

Stres

Egzersiz yapmak stresinizi atıp modunuzu yükseltecek ve vücudunuzun rahatlamasını sağlayacaktır. Dilerseniz iş çıkışı spora ya da yogaya gidebilir, günün tüm yorgunluğunu ve gerginliğini üzerinizden atabilirsiniz.

 

Güzelce dinlendiğiniz bir gecenin ardından lezzetli bir kahve kokusuyla güne başlamak harika geçecek bir günün garantisi! Brezilya’dan Afrika’ya, Guatemala’dan Kolombiya’ya, dünyanın dört bir yanından gelen tüm kahve çekirdekleri ve onların eşsiz aromaları kahve sevginizi taçlandıracak. Her fincanda hayat bulmak için birbirinden güzel kahvelerimizi tercih edin!