Açık havada spor yapmak hem daha dinç olmaya hem de keyifli vakit geçirmeye yardımcı olur. Doğanın huzur veren enerjisiyle egzersiz yapmak sağlık açısından da önem taşır. Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu bahar günlerinde, doğada yapabileceğiniz spor önerilerini sizler için listeledik. 

En Güzel Rotaların Keyfi: Bisiklet Yolculuğu

Bisiklet sürmek en keyifli açık hava aktiviteleri arasında yer alıyor. Hem eğlenceli hem de faydalı bir egzersiz olan bisiklet sürmek, egzoz salınımı yapmadığından doğaya da zarar vermez. Uygun ekipmanlar kullanıldığında bu aktivite daha da keyifli bir hal alır. Hava alarak nem transferi sağlayan spor şortu da açık hava egzersizleri için idealdir. Ceplerine küçük eşyalarınızı da saklayabileceğiniz bu şort, bisiklet sürerken büyük kolaylık sağlayacak.

spor şortu

Bisiklet sürerken ellerin su toplamasını engelleyecek avuç içi dolgusuna sahip bisiklet eldiveni, konforlu bir tutuş sağlar. Ter emici ve cilt dostu eldiven ile bisiklet keyfini üst düzeye çıkarabilirsiniz.

bisiklet eldiveni

Çıtçıt düğmesi ile bisikletin gidon bölgesine rahatlıkla takıp çıkarabileceğiniz bisiklet gidonu çantasıyla sürüş esnasında eşyalarınızı rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Üstelik bu çanta su geçirmez ve yıkanabilir yapıda tasarlanıyor. Aynı zamanda alışveriş çantası olarak da kullanabilirsiniz. 

bisiklet gidonu çantası

Doğa ile Bütünleştirici Aktivite: Yoga

Zihnen ve fiziken zinde kalmaya yardımcı olan yoga, en popüler fiziksel aktiviteler arasında yer alıyor. Özellikle açık havada yapılan yoga daha rahat nefes almanıza yardımcı olur. Kaymayan alt ve üst yüzeye sahip yoga matı ile açık alanlarda rahatlıkla egzersiz yapabilirsiniz. Cırt cırtlı taşıma kemeri ile pratik bir şekilde taşıyabileceğiniz bu matı, istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.

yoga matı

Güne Hareket Katın: Koşu ile Güne Hareket Katın

Açık havada koşu yapmak, vücuda direnç sağlar. Koşu yaparken kolların ve bacakların hareket özgürlüğünün kısıtlanmaması gerekir. Telefon ve anahtar gibi küçük eşyaları doğru saklamak bu nedenle önem taşır. Akıllı telefon için koşu kemeri kullanarak kendinize rahat bir hareket alanı tanıyabilirsiniz. Kulaklık girişi mevcut olan kemer sayesinde koşu esnasında keyifle müzik dinleyebilirsiniz. 

Akıllı telefon için koşu kemeri

Doğa Yürüyüşü: Trekking

Gezerek spor yapabileceğiniz sağlıklı aktivitelerden biri olan doğa yürüyüşünü; dağ, yayla, orman gibi kırsal alanlarda bireysel ya da grup eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Doğayı en keyifli şekilde deneyimleme fırsatı sunan bu egzersiz, doğru ekipmanlar sayesinde daha konforlu hale gelebilir. Hem dikenlerden korunmak hem de rahat hareket edebilmek için spor taytı kullanabilirsiniz. Biyolojik pamuktan üretildiğinden ciltteki hissi de rahat olan bu taytı çeşitli spor aktivitelerinde de kullanabilirsiniz.

spor taytı

Doğa yürüyüşü sırasında manzaraya karşı lezzetli kahveler içmek için yanınızda termos taşıyabilirsiniz. İçeceğinizi uzun süre sıcak ya da soğuk tutacak bu termos, ihtiyaca uygun kullanım için oldukça ideal.

termos

Spor arası lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklar tüketebilirsiniz. Tchibo Coffee Break glütensiz, şeker ilavesiz özelliği ve enfes meyve aromasıyla günün her anında yanında!

Tchibo Coffee Break

Doğada keyifle spor yaparken kullanabileceğiniz ürün önerilerimiz ve daha fazlası için tchibo.com.tr adresini ve mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.