Doğayla Buluşma: Kamp İçin Yanınızda Olması Gerekenler

Kalabalık şehrin gürültü ve stresinden birkaç gün de olsa uzaklaşmak, doğayla baş başa kalıp biraz kendinizi dinlemek sağlığınız açısından çok önemli. İş hayatının temposuna kapılıp kendimizi unutabiliyor, ufak şeylerden dolayı stres olabiliyoruz. Bazen günlük problemlerin çözümü, onları uzaktan bir gözle değerlendirmekten geçiyor. Eşyalarınızı toplayıp doğanın kalbine yapacağınız bir seyahatle, yenilenmiş ve güçlü bir şekilde geri döneceksiniz. Bu seyahatlerinizde hayatınızı kolaylaştıracak malzemeleri yazının devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Kamp için seçeceğiniz çanta çok önemli. Ani bastıracak fırtınalara karşı eşyalarınızı korumak için su geçirmeyen bir çanta seçtiğinizden emin olun.

Kamp ve araba düzenleyici sayesinde, çadırınızın içinde eşyalarınızı düzenli olarak koyabileceğiniz bir yeriniz olabilir. Düzenleyici kullanarak eşyalarınızı nereye koyduğunuzu bilecek ve kaybolmalarının önüne geçeceksiniz.


Yemeklerinizi rahatça yemek ve bulutların altında uzanarak kitap okumak için yanınızda mutlaka bir piknik örtüsü bulunmalı.

Evde pişirdiğiniz yemeklerinizi kaplara yerleştirerek yanınıza alabilir ve doğanın içinde yemek yemenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.


Kampta kullanacağınız aydınlatma da diğer kamp malzemeleriniz kadar önemli. Çadırınızın dışına ya da içine asacağınız, ampul sayesinde kamp aktiviteleriniz için ihtiyacınız olan ışığı sağlayabilirsiniz.


Alışkın olmadığınız bir yerde uyumakta problem çekiyorsanız, yanınıza alacağınız bir mikro fiber yastık uyumanız konusunda size yardımcı olabilir. İçine koyduğunuz kıyafetlerle yastık yüksekliğini siz ayarladığınız için alışkın olduğunuz seviyeye ayarlayıp huzurlu bir uyku çekebilirsiniz.

File torba ile uyku tulumunuz ve çamaşırlarınızın hava almasını sağlayabilir kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için doğa yürüyüşlerinizde mutlaka bir şapka takın.

Doğanın kalbinde uyandığınız ilk sabah, kahvenizi yudumlayarak sessizliğin tadını çıkarmak istiyorsanız, yanınıza alacağınız kahve ve çay hazırlayıcı ile mis gibi içeceklerinizi hemen hazırlayabilirsiniz.

İyi yolculuklar. 🙂