Ev yapımı dondurmayı hangimiz sevmeyiz? Sevdiğiniz malzemelerle lezzetli dondurmalar hazırlamak sandığınızdan çok daha pratik. Size özel derlediğimiz tüyolar ve tariflerimizle ev yapımı dondurmanın serinletici keyfini çıkarın. Dondurmanızı isterseniz kolay ve hızlıca dondurma makinesinde yapın, isterseniz makinesiz hazırlayın.

 

Ev yapımı dondurmanın avantajı açık ve net: Çünkü herhangi bir koruyucu madde ve yapay aromalar kullanmadan hazırlayabilirsiniz. İçiniz rahat bir şekilde dondurmanızın keyfini çıkarmanın en iyi yolu ev yapımı dondurmadan geçer.

 

Kendi hazırladığınız dondurmanın içine ne koyacağınıza yine siz karar verirsiniz. Alerjen bünyeler için farklı, bazı gıdalara karşı intoleransı olanlar için farklı tarifler deneyebilirsiniz. Ya da hayal gücünüzü kullanarak birbirinden farklı lezzetler çıkarabilirsiniz.

 

Dondurma makineleri sayesinde evde dondurma hazırlamak artık hem pratik hem de hızlı. Biraz sabır ve zaman ayırarak dondurma makinesi kullanmadan da ev yapımı dondurma yapabilirsiniz. Bazı dondurma çeşitleri ise diğerlerine göre daha hızlı ve kolay hazırlanıyor.