Bir süs takısı alırken büyük orandaki çeşitlilik nedeniyle karar vermek zor olabilir. En önemlisi elbette süs takının sizin zevkinizle uyumlu olmasıdır. Doğru ve kişiliğinizi yansıtan bir süs takısı size bambaşka bir görünüm kazandırabilir veya belli bir kıyafet tarzınızla son derece uyumlu bir hal alabilir.

 

Benim İçin Uygun Süs Takısı Nasıl Olmalı?

Hoşunuza giden her şey doğru seçimdir; ancak her malzeme ve model her kişiye uygun olmayabilir. Örneğin daha koyu tenli kişilerde sarı altın tenin daha da güzel bir renkte parlamasını sağlar. Ten rengi biraz daha solgun olanların ise beyaz altın veya gümüş kullanması önerilir. Süs takılarının modelleri de önemlidir. Büyük, köşeli veya oval formdaki süs takıları daha çok yuvarlak ve dolgun siluetlerde güzel dururken, küçük ve zarif süs takılar ince boyun, kol veya parmaklarda kendini daha iyi gösterebilir.

 

Süs Takılarınızı Ne Zaman Kullanmak İstiyorsunuz?

Süs takınızı her gün kullanmak istiyorsanız özellikle iş hayatını göz önünde bulundurarak daha zarif süs takıları tercih etmek yönünde olmalıdır. Üzerinde süs taşı bulunan bir küpe, zincir veya bileklik bunun için doğru bir tercih olabilir. Dikkat çekici süs takıları ise özel anlar veya günler için daha uygun olacaktır. Örneğin bir düğün veya eğlenceye giderken daha dikkat çekici takılar tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tek parçadan oluşan bir süs takısı tercih edebilir veya uyum içinde olan bir süs takı seti ile de kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Hangi Süs Takıları Hangi Kıyafetle Uyumlu?

Çoğu zaman kullanılan bir süs takısı bile kıyafetinizi başka bir havaya bürümek için yeterli olabiliyor. Süs takısı seçtiğiniz kıyafetle aynı renkte olabileceği gibi kontrast da oluşturabilir. Bu tamamen sizin zevkiniz kalmıştır. Altın süs takıları daha güçlü ve desenli bir yaz elbisesi veya bir tunik ile çok uyumlu olabilir. Zamansız inci takılar ise siyah bir elbise ile kombine edildiğinde klasik bir şıklık yakalamış olursunuz.