Etkili ve Arındırıcı Bir Meditasyon İçin 7 Öneri

Günün yorgunluğunu atmanın ve zihni boşaltmanın en etkili yöntemlerinden biri meditasyon yapmaktır. Meditasyon egzersizlerinizi evde, ofiste ya da açık alanlarda rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Odaklanma düzeyinizi artırmanızı sağlayacak, daha duru bir bakış açısına sahip olmanızı sağlayacak etkili meditasyon önerilerimizi, bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Rahat Bir Meditasyon Alanı Oluşurun

Kendinizi tamamen rahat ve mutlu hissettiğiniz bir ortamda meditasyon yapmaya özen gösterin. Evinizdeki küçük bir alana yapacağınız ufak dekoratif dokunuşlarla, kendi meditasyon atmosferinizi yaratabilirsiniz. Bunun için  renk değiştiren LED lambadan,  dekoratif süslerden ve meditasyon yastığından yardım alabilirsiniz.

Rahatlatıcı Bir Çay İçin

Meditasyona başlamadan, doğal ve rahatlatıcı bir çay içebilirsiniz. Favori kupanıza, çay süzgecindeki doğal çayı yerleştirin.  Her yudumda, düşüncelerinizden biraz daha arınmaya çalışarak meditasyon için hazırlık yapın.

Kokulu Mumların Gücünü Keşfedin

Meditasyon alanınıza kokulu mumlar yerleştirerek loş ve sakin bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Odaklanın

Meditasyonda kullanacağınız yöntemleri uygularken, dış dünyadaki uyarıcılardan soyutlanmaya çalışın. Odaklanmakta zorluk yaşıyorsanız, gözlerinizi kapattığınızda kendinizi farklı bir atmosferde bulmanızı sağlayacak akustik uyku yardımını kullanabilirsiniz.

Yastıklardan Yardım Alın

Meditasyonun sonunda yere uzanıp dinlenirken, boynunuzu destekleyecek okuma yastığını kullanabilirsiniz.

Vücudunuza Masaj Yapın

Meditasyon sonrası vücudunuzu daha da rahatlamak için, masaj ve yoga setini kullanarak etkili bir seans gerçekleştirebilirsiniz.

 

Rahat ve Sağlıklı Kıyafetler Giyin

Meditasyonu etkili hale getirmedeki en önemli detaylardan biri de giydiğiniz kıyafetlerdir. Hava alan yapıda, sağlıklı malzemelerden üretilmiş ve konforlu kıyafetler giymeye özen gösterin. Yoga pantolonu ve yoga tişörtü ile meditasyon için gerekli konforu rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Düzenli olarak gerçekleştireceğiniz meditasyon seanslarının, hayat kalitenizi artırarak daha sağlıklı kararlar almanızda çok etkili olacağını unutmayın.