Ev Temizliğini Kolaylaştıracak Öneriler

Ev temizliğine ne kadar dikkat etsek de zaman zaman bizi zorlayabiliyor. Maalesef, evin her yeri eşit kolaylıkta temizlenmiyor. Kalorifer arkaları, kiler, mobilyaların alt kısımları gibi evin bazı yerlerine ulaşmak çok zor oluyor. Ulaşabildiğimizde bile temizlemek çok vaktimizi alabiliyor. Fonksiyonel araçlar kullanarak bu sorunları kökten çözmek mümkün. Evinizi kolayca temizlemeniz için birkaç önerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Genel ve kolay temizlikten başlayıp zor ve detaylı temizliğe geçmek mantıklı olabilir. Cam dahil birçok yüzeyi kolayca temizlemek için çok fonksiyonlu buharlı süpürge tercih edebilirsiniz.

Döşemelerin arasında kalan kısım da ulaşılması ve temizlemesi zor alanlardan biri. Derz fırçasıyla bu sorunu kolayca çözmek isteyebilirsiniz.

Kaloriferlerin içine ve arkasına erişebilecek bir radyatör fırçası, odalarınızın toz tutmamasına yardımcı olabilir.

İnce ve uzun olarak tasarlanan herhangi bir şeyin tabanını ve iç yüzeylerini temizlemek zor olabiliyor. İşinizi kolaylaştırmak için şişe ve cam fırçası tercih edebilirsiniz.

Sık kullandığımız eşyalarımızın da kirli veya tozlu olabildiğini unutabiliyoruz. Bilgisayarınızın klavyesinin arası gibi hassas temizlik gerektiren yerler için fırçalı temizleme kalemi uygun olabilir.

Kireçlenmenin yüksek olduğu mutfaklar için çözüm olabilecek kireç çözücü musluk başlığıyla mutfak temizliğini de kolaylaştırmak mümkün.

Mobilya altları, köşeleri ve diğer ulaşılması zor yerler de genel temizliğe dahiller. Her yere kolayca erişip temizleyebilmek için elektrikli zemin temizleyici seti mantıklı bir seçenek olabilir.

Bulaşıkların ulaşması zor yerlerine de şişe temizleme toplarının yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

Mutfak araç gereçlerinin zaman içinde paslanmalarına alışmış olabilirsiniz ama çözümü var. Bulaşık makinesine yerleştireceğiniz küçük ama etkili bir pas engelleyici ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Şimdilik önerilerimiz bu kadar. Kolay bir ev temizliği diliyoruz.

Tchibo ile tertemiz evler. ?