Evinizde Keyifli Bir Sonbahar: Film Önerileri

Sonbaharda evinizin rahatlığının keyfini çıkartarak film izlemek istediğiniz bir günde, ne izleyeceğinize karar vermenizi kolaylaştıracak film önerimiz için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. ?

Ne izleyeceğinize karar verdiyseniz, kaliteli bir film deneyimi için hoparlörünüzü televizyonunuza veya bilgisayarınıza bağlayarak filminizi keyifle izleyebilirsiniz.

Battaniyenizi ve dökülerek film keyfinizin bölünmemesi için devrilmez mug’ınıza koyduğunuz kahvenizi yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Son olarak arkadaşlarınız ile düzenlediğiniz bir film akşamında şık ve rahat bir pijama, evde sevdiklerinizle film izleyeceğiniz bir akşamda ise yumuşak ve içinizi ısıtacak bir sabahlık tercih edebilirsiniz.

Hazırlıklarınız tamamlandığında, kahvenizi sehpaya bırakabilir ve filmlerin büyüsüne kapılabilirsiniz. J

Midnight in Paris (Paris’te Bir Gece Yarısı)

Sonbaharda sizi Paris’te hissettirecek bir film izlemek isterseniz; Midnight in Paris filmi sizi Paris’in ışıltılı sokaklarından sanat ve edebiyatın kalbine götürebilir. 2011 yapımı bir Wood Allen filmi olan Midnight in Paris, yazar olma hayalini kuran başarılı senarist Gil’in nişanlısı ile çıktığı Paris tatili sırasında yaşadıklarını konu alır. Film, Gil’in romanına ilham olmasını umarak gece yarısı çıktığı bir şehir yürüyüşünde, kendisini Paris’in altın yılları olarak bilinen 20’li yıllarında bulması ile seyircisini içine çeker. Altın yıllar olarak bilinen 20’li yıllarda; Paris’in büyüleyici partilerinin ötesinde Ernest Hemingway’den Salvador Dali’ye, T. S. Eliot’tan Gertrude Stein’a dönemin entelektüel isimlerinin tartışmalarına ve aşka uzanan bir yolculuğa sürükler. Filmi izlerken keyifli ve ilham verici davetlere katıldığınızı hissedebilir, Paris’in büyülü ambiyansına kapılabilirsiniz.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Çocuklarınız ile birlikte kendinizi maceranın ve heyecanın içerisinde bulacağınız bir film arıyorsanız Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmi aradığınız film olabilir. Masalsı hayal gücü ile tanınan Tim Borton’ın yönetmenliğini yaptığı, 2016 yapımı film; 6 yaşındaki Jacob isimli bir çocuğun Galler’deki bir adayı ziyareti sırasında Bayan Peregrine ve sahip çıktığı doğa üstü yeteneklere sahip çocukların yaşadığı evi bulması ve korkunç yaratıkların tehtidi ile bir macera serüvenine dönüşmesini anlatmaktadır.

Ladri Di Biciclette (Bisiklet Hırsızları)

Yönetmenliğini Vittorio De Sica’nin, senaryosunu ise İtalyan Yeni Gerçekçiliğinin kurucularından olan Cesare Zavattini’nin yazdığı film; Oscar Onursal Ödülü olmak üzere birçok ödül kazanarak kült filmler arasındaki yerini almıştır. Roma’da geçen film; özel bir ışık ve mekan kullanılmadan çekilmiş, edebi diyaloglar yerine günlük dilde geçen ve İtalya’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki gerçekliğini tüm çıplaklığı ile göstermesi ile, İtalya’da bir dönem yasaklanmıştır. 1940 ve 1950 yılları arasında devam eden ulusal sinemanın kurallarını yıkılarak yeni gerçekçilik akımının öncüsü olarak kabul görmüştür. Amatör oyuncuların yer aldığı filmde, bir süredir işsiz olan Antonio’nun, karısının çarşaflarını satarak aldığı bisikleti ile iş bulması ve ilk iş gününde bisikleti çalınan Antonio ve oğlu Bruno’nun bisikleti bulmak için Roma sokaklarındaki arayışı sırasında yaşadıklarını, yoksulluk ile erdemin çatıştığı unutulmaz sahneler ile vermektedir. Bir sonbahar gününde, unutamayacağınız bir film izlemek isterseniz, aradığınız filmi bulmuş olabilirsiniz.

Keyifli seyirler! ?