Evinizde Verimli Çalışmanız İçin Öneriler

 
Şu zorlu günlerde iş yerlerine gidenler kadar ofis dışından hatta evlerden çalışanlar da var. Ofis dışı çalışmak ne kadar keyifli gibi gelse de uygun çalışma alanı yaratmadıkça işlerimiz aksayabilir ve iş hayatımızla gündelik hayatı birbirlerinden ayırmamız zorlaşabilir. Dağınık bir masa ve plansızlık, veriminizi azaltırken; çalışma alanınızın düzenini sağlamak ise işinizi kolaylaştırabilir. Verimli ve rahat bir şekilde çalışmanızı sağlayacak önerilerimizi sizinle paylaşıyoruz.
 
Eğer ofise gitmiyorsanız, her zamanki rutininizde güne başlamak veriminizi arttıracaktır. Ayrıca çalışmaya başlamadan önce kahvaltınızı edin ve pijamalarınızı değiştirdikten sonra, rahat bir sweatshirt tercih edebilirsiniz. Emin olun farkı hissedeceksiniz!

 

Çalışma Alanı Yaratın

 
Evinizde profesyonel bir çalışma odasına sahip olmayabilirsiniz. Ancak bu durum çalışma motivasyonunuzu bozmasın çünkü güneş ışığı alan derli toplu bir masa işinizi görecektir. Düzensiz bir masa, dikkatinizin kolay dağılmasına yol açabilir. Ofis düzenleyici yardımıyla masanızın üzerini düzenleyebilir ve diğer iş dosyalarınıza kolayca erişebilirsiniz.
 

 
Eğer çok fazla dokümanınız varsa ve bu dokümanları düzenlemekte zorlanıyorsanız ofis malzemesi düzenleme kutusu size yardımcı olabilir.
 

 
Evden çalıştığınız her gün yapılacaklar listesi hazırlamak kendinizi işinize vermenizi sağlar ve evden çalışırken ne derece verimli olduğunuzu ölçmenizi sağlar. Yapılacaklar listesi hazırlamak önemlidir ama bu listeyi kendi işiniz için kullanmak daha da önemlidir. Her günün sonunda hangi işlerin halledilmesi gerektiğini belirleyerek işlerinizi öncelik sırasına koyun. Gün sonunda listenizi tekrar gözden geçirin ve tamamlayabildiğiniz işlere göz gezdirin. Mıktanıslı planlayıcınızda haftalık ve günlük planlar yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
 

 
Gün ışığı çalışma ortamınızı istediğiniz gibi aydınlatmayabilir. Işık yetersizse veya gece çalışmak durumunda kalıyorsanız, ahşap masa lambası yardımıyla işlerinize daha rahat odaklanabilirsiniz.
 

 
İşlerinizi tam zamanında başarılı bir şekilde yapabilmek ve teslim edebilmek için gününüzü planlamanız gerekiyor. Maksimum verimi elde etmek, mutlu bir şekilde çalışmak için bunu yapmalısınız. Not almak ve yazarak düşünmek düzenleyici not bloğu tercih edebilirsiniz.

 
Evden çalışanlar için de mola oldukça önemlidir. Çalıştığınız alandan bir süre uzaklaşmak, kahvenizi içmek, kafanızı dağıtmak, yemek için molalar vermelisiniz. Termoslu french press yardımıyla hem kendi kahvenizi yapabilir hem de gün boyu yanınızda sıcacık kalmasını sağlayabilirsiniz.
 

 
“Ben kahvemi kupa ile içmeyi seviyorum.” derseniz, beyaz kahve aşkı bardak tam size göre.

 
Sağlıklı ve keyifli çalışmalar dileriz. ?