Yeni bir gün, yeni macera demektir. Yepyeni bir günü selamlarken, güne enerjik başlamanızı sağlayacak 5 önemli tavsiye derledik. Keyifli okumalar.

Dinlendirici Bir Uyku İçin Rahat Kıyafetler

Güne dinç başlamanın en önemli unsurlarının başında kaliteli bir uyku geliyor. Daha enerjik bir şekilde uyanmak istiyorsanız en az 7 saat uyku uyumanız gerekiyor. Uyku durumuna geçmek için rahat etmeniz de oldukça önemli. Yumuşak yapısı ile tercih edebileceğiniz pijama takımı, hareket özgürlüğü sağlıyor. Ayarlanabilir kayışları ile vücuda uyum sağlayan pijama takımı, yüksek viskon yüzeyi sayesinde hoş bir yumuşaklık ve akıcılığa sahip.

Kahvaltıyla Güzel Bir Başlangıç

Kahvaltı, güne dinç başlamanın olmazsa olmazıdır. Gün içerisindeki kan şekeri dengesini sağlayarak, konsantrasyonun artmasını destekler. Bu durum da güne daha enerjik başlamanıza ve enerjik şekilde devam etmenize yardımcı oluyor. Sabahları kendinize hem hafif hem lezzetli bir kahvaltı tabağı hazırlayabilirsiniz. Örneğin yaz mevsimine özel pratik ve hafif bowl tarifleri deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra hazırlayacağınız kahvaltılarda renkleriyle enerjinizi yükseltecek bir tabak kullanabilirsiniz. Kırılmaya dayanıklı melaminden tasarlanan tabağı uzun ömürlü olması sayesinde yıllarca kullanabilirsiniz.

Lezzetli Bir Kahve ile Kendini Ödüllendir

Yeni bir güne başlarken kendinizi lezzetli bir kahve ile ödüllendirebilirsiniz. Bir bardak kahve, güne enerjik başlamanın en büyük sırrıdır. Üstelik kahve kokusunun mutlulukla bir alakası olduğunu da unutmamak gerek.

Güne Sağlıklı Başlangıç İçin Egzersizler

Egzersizlerin mutlulukla bir ilişkisi olduğu pek çok araştırmayla kanıtlanmış durumda. Sabahları yürüyüş yapabilir, güne yoga matı üzerinde yoga ya da egzersiz yaparak başlayabilirsiniz. Yoga matının taşıma kordonu sayesinde dilerseniz egzersizlerinizi açık havada da yapabilirsiniz.

Enerjik Müzikler Dinleyin

Hareketli müziklerin yüksek enerji verdiği bir gerçek. İster evde, ister spor esnasında ister dışarıya çıktığınızda kulaklık takarak enerjik müzikler dinleyebilirsiniz. Üstelik kulaklık sayesinde zorlanmadan yapmanız gereken telefon görüşmelerini de yapabilirsiniz.

Ev içerisinde kulaklık yerine hoparlör kullanımını da tercih edebilirsiniz. Bluetooth ile kontrol edebileceğiniz hoparlör, enerjisi yüksek şarkılarda en iyi destekçiniz olacaktır.

Güne enerjik başlarken faydalanabileceğiniz ürünler ve daha fazlası için mağazalarımızı veya tchibo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.