Baharın gelmesiyle birlikte havalar ısınmaya, çiçekler açmaya başlıyor. Doğa kendini yenilerken evleri de bahar temizliğiyle yenileme vakti geldi. Nisan ayı temizlik ve yenilenme açısından en elverişli zaman. Bahar temizliğini yaparken seçeceğiniz iyi ve fonksiyonel ekipmanlar sayesinde hızlı ve pratik şekilde evinizi yenileyebilirsiniz. Sizin için bahar temizliği yapmanın püf noktalarını derledik.

Eşyaları Sadeleştirin ve Düzenleyin

“Bahar temizliğine nereden başlanmalı?” diye düşünüyorsanız, öncelikle evdeki yazlık ve kışlık eşyaları ayrıştırarak temizliğe başlayabilirsiniz. Çekmecelerinizin daha düzenli olması ve daha fazla eşya alması için çekmece düzenleme kutusu kullanarak temizliğe başlayabilirsiniz. Bu kutularda kumaş kılıfı bulunduğu için hassas eşyalarınızı da gönül rahatlığıyla çekmecelerinize yerleştirebilirsiniz. Farklı boyutlarda tasarlanan bu çekmece düzenleme kutuları sayesinde dolabınızı kolay bir kullanıma hazırlayabilirsiniz.

çekmece düzenleme kutusu

Mutfakta Düzeni ve Hijyeni Sağlayın

Yemek yaparken, yemek yerken, kahve eşliğinde sohbet ederken kullanılan mutfaklarda temizliğe daha sık ihtiyaç duyuluyor ve dip köşe temizlik yapmak gerekiyor. Temizliğe mutfak fayanslarından başlayabilir, derz fırçası yardımıyla kolaylıkla derz aralarını temizleyebilirsiniz. Bu fırçayı aynı zamanda banyo fayanslarının temizliğinde de kullanabilirsiniz. Ulaşılması en zor aralıklara ulaşarak derinlemesine temizlik yapmanızı sağlayan derz fırçası sayesinde temizliğinizi kısa bir sürede bitirebilirsiniz.

derz fırçası

Hazır bahar gelmişken mutfağınızı çeşitli fonksiyonel ürünlerle yeniden dekore edebilirsiniz. Düzen sağlayacak küçük baharat kavanozları aynı zamanda mutfağınıza şıklık katacak.

küçük baharat kavanozları

Salondaki Temizlik Detay İçerir

Dip köşe temizlik sırası, şimdi salonda! Salonda yapılacak ne de çok detay iş var değil mi? Halılar perdeler yıkanacak, kalorifer temizlenecek hatta belki kütüphane yeniden düzenlenecek. Kalorifer temizliğini yaparken kalorifer fırçasından faydalanabilirsiniz. Dar aralıklar için ideal olarak tasarlanan fırçası sayesinde bahar temizliğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Üstelik bu fırçayı ulaşılması zor köşelerin temizliğinde de kullanabilirsiniz. 

kalorifer fırçası

Yerleri silerken ellerinizi sudan ve kirden koruyabileceğiniz sprey fonksiyonlu paspas kullanabilirsiniz. Az miktarda deterjan kullanımı ile çevre dostu olan bu ürün, derinlemesine temizlik yapmanıza yardımcı olur.

sprey fonksiyonlu paspas

Daha Düzenli Yatak Odaları Konforu Artırır

Yatak odasının düzenli olması rahat bir uykunun en temel anahtarıdır. Kıyafet ve eşyalarınızın belirli bir düzende olması, fazlalık olan eşyaların kaldırılması düzen açısından önem taşır. Evinizde fazla bulunan yastık, yorgan gibi yatak ürünlerini ya da yazlık kışlık kıyafetlerinizi vakumlu saklama torbası ile kaldırabilir ve alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Tozlara, kokulara ve güvelere karşı koruma etkisi olan bu torbalarla eşyalarınızı güvenle saklayabilirsiniz. %75 yer tasarrufu sağlayan vakumlu saklama torbalarını tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

vakumlu saklama torbası

Çocuk Odasını İhtiyaca Uygun Düzenleyin

Çocuk odalarını derli toplu hale getirmek için çekmece kutularından faydalanabilirsiniz. Hassas kıyafetlere uygun olarak tasarlanan bu kutular, aksesuar saklamak için de ideal. Toka, kemer, kıyafet gibi ihtiyaçları farklı boyutlardaki çekmece kutusu sayesinde kolaylıkla saklayabilirsiniz.

çekmece kutuları

Banyoda Hijyeni Sağlayın

Evin hijyene en çok ihtiyaç duyan alanlarından biri de banyolardır. Detaylı temizlik yapılması gereken banyonun fayanslarında, cam yüzeylerinde ve pek çok alanında su lekesi kalmaması için kurulama bezi kullanabilirsiniz.

kurulama bezi

Balkonunuza Baharı Getirin

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte balkonlarda daha fazla zaman geçirilmeye hazırlanılıyor. Balkon temizliği ve düzeni sağlarken el süpürgesi ve faraş kullanabilirsiniz. Bu ürün sayesinde iç ve dış mekanlardaki sert ve tekstil zeminlerden kirleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

el süpürgesi ve faraş

Baharı evinizde en iyi şekilde hissedebilmek için balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Şık bir balkon askılı saksı içerisine süs bitkileri ekebilir ve mis gibi kokularla ortamı canlandırabilirsiniz.

balkon askılı saksı

Bahar temizliği sırasında kullanabileceğiniz ürün önerilerimiz ve daha fazlası için tchibo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.