Mümkün olduğunca çok hareket edip kaslarını güçlendiren kişiler hem daha sağlıklı yaşar hem de sırt ve boyun ağrılarını önlemiş olurlar. Kürek sörfü tüm vücudu çalıştırır ve sıcak yaz günlerine ekstra keyif katar.

 

Rahatlatıcı Ve Keyifli Bir Spor: Kürek Sörfü

Kürek sörfü antrenmanında aynen sörf tahtasının üzerindeymiş gibi ayakta dik durulur; ayaklar birbirine paralel olmak koşuluyla küreklerle ileriye doğru hareket edilir. Sörften farklı olarak daha sakin sularda kürek sörfü yaparak doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Suda Tam Vücut Antrenmanı

Stand-Up-Paddling yaparken öncelikle denge önemlidir. Her bir kas ayrı ayrı çalıştırılır. SUP antrenmanında gerekli olan dik duruş ve kürek çekme teknikleri aynı anda kol, bacak ve gövdeyi hareket ettirdiğinden tüm vücudu mükemmel bir şekilde çalıştırır.

 

Yeni Başlayanlar İçin De Uygun

Kürek sörfü yeni başlayanlar için de son derece uygun bir spor çünkü öğrenmesi çok kolay! Bacaklar, kalça hizasında ve hafif bir şekilde bükülür ve kürekler ellerde sağlam bir şekilde tutulur. Genelde birkaç dakika sonra board üzerinde daha emin bir duruş sağlanır. Suya düşmekten korkmayın çünkü bu sporun bir parçası!