Okul zilleri çalmaya başlamışken, sırada hem anne babalar hem de çocuklar için yeni dönemin getireceği yeni heyecanlar var. Okulla ilk kez tanışan mini mini birler ya da yepyeni bir lise dönemine merhaba diyen pırıl pırıl gençler… Ebeveynlerin telaşı ise bambaşka. Son hızla eksikleri gidermek için uğraşıyor, çocuklarını yeni okul dönemine mümkün olan en iyi şekilde adapte etmeye çalışıyorlar.

Eksikler bir şekilde tamamlanır, önemli olan çocuklarımızın mutluluğu. Biz de bu mutluluğu ve heyecanı sizler ile paylaşmak istedik ve konforlu bir okul dönemi için akıllı alışveriş listesi hazırladık. Gelin bu listeye beraber göz atalım.

Sonbaharın Gözdesi; Yağmurluk

Bir açık bir kapalı derken kafası hayli karışmış olan eylül havasına karşı tedbirli olmak lazım diyor, alışveriş listesinin en başına, sizin de çok sevdiğinizi bildiğimiz yağmur montlarını koyuyoruz. Hem hafif hem de işlevsel bu montların özellikle sonbahar aylarında çocukların çok işine yarayacağından şüphemiz yok.

Bu arada söylemeden geçmeyelim. Rüzgar ve su geçirmeyen transparan mavi çizgili yağmurluk yeni okul döneminde tüm çocuklarımızın gözdesi olmaya aday.

Olmazsa Olmaz; Okul Çantası

Çocuklarımızın yükünü hafifletmek için onlara hem eğlenceli hem de fonksiyonel bir sırt çantası hediye etmeye ne dersiniz? 🙂 Sırt kısmındaki ergonomik desteği ve ayarlanabilir askıları ile Sarı Desenli Faber Castell Sırt Çantası bizim favorimiz.

Daha Aktif Bir Okul Dönemi İçin; Spor Ayakkabı

Yeni okul dönemi için çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri de onu daha aktif bir günlük yaşama teşvik edecek, rahat bir spor ayakkabı olacaktır. Bu sayede düzenli spor yapmak için cesaretlendirebilir ve gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Her zaman bir adım daha ileriye!

Dengeli Beslenmeye İlk Adım; Beslenme Kutusu

Uzmanlar çocuklarımızı işlenmiş ve şekerli gıdalardan uzak tutmamız konusunda uyarıyor. Bunun için paketlenmiş atıştırmalıklar yerine yanlarına kuruyemiş ve meyve sebzeleri koymamız gerekiyor. Siz de kilidi kolay açılır kapanır, kaliteli plastikten yapılmış bir beslenme kutusu alarak çocuğunuzun okulda olduğu zamanlarda da sağlıklı yiyecekler tüketmesine yardımcı olabilirsiniz.

Tüm çocuklarımıza başarılı bir okul yılı diliyor, ebeveynleri de çok sayıda okul malzemesi için tchibo.com.tr’ye ve mağazalarımıza bekliyoruz.