İdil Yazar ile Filtre Kahve Demleme Yöntemleri

Yoğun bir günün sabahında, enerjinizi yerine getirecek enfes ve bir o kadar da pratik iki tarifim var. %100 Arabica çekirdekleriyle harmanlanmış Privat Kaffee Guatemala Grande veya Brazil Mild filtre kahvelerini french press veya el filtresi ile demleyerek, 4 dakikada kendinize enfes bir filtre kahve hazırlamanız mümkün.

Sabahları hazırlayacak zaman bulamıyorum ama kahvesiz de olmuyor diyorsanız, bu iki tarifi denemenizi öneriyorum.?

French Press ile Kahve Demleme Yöntemi

İlk olarak Guatemala kökenli, orta içimli bir kahve olan Privat Kaffee Guatemala Grande Filtre Kahve ile başlayacağız.

Malzemeler

 

 

Hazırlanışı

Privat Kaffee Guatemala Grande Filtre Kahve’yi French Press içerisine alın. Ardından sıcak suyu ekleyin. Sıcak su eklerken mutlaka dikkat edilmesi gereken bir nokta var.  Sıcak suyu 90-95 derece arasında tutmak önemli. Suyu kaynadıktan 1-2 dakika sonra dökerseniz daha iyi olur.  Fincana denk gelecek şekilde sıcak suyu ilave edin. French Press’te demleme süresi 2 ile 6 dakika arasındadır. Ne kadar uzun demlerseniz lezzeti de o kadar yoğun olacaktır. Ben yaklaşık olarak 4 dakika bekletiyorum.

El Filtresi ile Kahve Demleme Yöntemi

 

Malzemeler

 

Hazırlanışı

El filtresinin içerisine filtre kahve kağıdını yerleştirin. Kağıt filtrenin içerisine kahveyi alın. El filtresini bir kupanın üzerine oturtun. Kağıt filtrenin üzerinden suyu, el filtresine doğru dökmeye başlayın. Burada dikkat etmeniz gereken püf noktası suyu mümkün olduğu kadar yavaş ve gezdirerek dökmektir.

Kahveleriniz hazır. ? Siz de benim gibi yoğun bir yaşantıya sahip ve kahve tutkunuysanız, her iki yöntemi de evinizde hızlı ve pratik bir şekilde deneyebilirsiniz. Afiyet olsun!