Kahveli lezzetlere düşkünlüğümü bilmeyeniniz kalmadı diye düşünüyorum.? Yaz mevsimi ile beraber sıcak kahvelerden soğuk kahvelere hızlı bir geçiş yaptım. Bugün de sizler için bol baharatlı kurşun geçirmez soğuk kahve hazırladım. Gerekli malzemeleri ve hazırlanışını aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 kaşık Gold Selection çözünebilir kahve
  • 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 tutam kakule
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 kaşık bal
  • Monin Vanilya Şurubu (isteğe göre)

Hazırlanışı

İlk adımımız kahvemizi hazırlamak. Ben bu tarif için daha yumuşak içimli bir kahve olan Tchibo Gold Selection çözünebilir kahveyi tercih ettim. Siz damak tadınıza göre, farklı bir Tchibo kahvesi de kullanabilirsiniz… Bir bardak sıcak suya bir kaşık kahveyi ekleyin. Kahveniz tam olarak çözünene dek karıştırın. Ardından ılıması için biraz bekleyin. Sonra sırasıyla, Hindistan cevizi yağı ve kakuleyi ekleyin. Son olarak tarçın, bal ve vanilya şurubu ilave ederek karıştırın. Bu bol baharatlı kahveyi biraz daha serinletmek için yine kahveden yapacağınız buz kalıplarını ilave edebilirsiniz. Kurşun geçirmez soğuk kahveniz hazır.?

Eğer siz de sıcak havaların etkisiyle sabahları kendinizi biraz yorgun ve halsiz hissediyorsanız, bu pratik tarifi hemen deneyebilir, güne daha enerjik başlayabilirsiniz. Bu arada ben bu tarifi sütsüz hazırlıyorum. Ancak siz isterseniz biraz süt de ekleyebilirsiniz.

Tchibo Gold Selection çözünebilir kahveyi, tüm Tchibo mağazalarında, www.tchibo.com.tr’de, Migros, Macrocenter ve Kipa’larda bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.
İdil Yazar