Dört mevsimi doya doya yaşayabildiğimiz bu coğrafyada en sevdiğimiz mevsim hiç şüphesiz bahar. İlkbahar’da çiçekler açar, güneş kendini gösterir, kışlık kabanlar artık dolaba kaldırılır.  Ne istersek onu giyebileceğimiz ender zamanları hep ilkbaharda yaşarız. Sokaklarda sadece bir tişörtle gezen de görülür, kazak üstüne mont giymiş insanlar da göze çarpar. Tatlı bahar yağmurlarında ıslanmamak için yağmurlukla gezenler de. Bahar günlerinin püf noktası ne kalın ne ince giyinmektir. Hava yaz kadar sıcak, kış kadar soğuk değildir elbette, bu da bize hemen hemen ne istersek onu giyme özgürlüğünü tanıyor. Birden yağan yağmur, aniden açan yakıcı güneş gibi sürprizlere de hazırlıklı olmak gerekiyor tabii. Peki, 2017 İlkbahar modasında bizi neler bekliyor, hangi renkler, hangi parçalar bu sene moda olacak…
Öncelikle bu senenin renginden başlayalım. Mavinin en güzel, en rahatlatıcı tonlarından biri olan Niagara Mavisi, 2017 yılının favori rengi. Abiyelerde ve elbiselerde sıklıkla gördüğümüz ve görmeye devam edeceğimiz mavinin bu tatlı tonu 2017’nin bahar aylarında da en çok tercih edilen renk olacak.
Bir ilkbahar klasiği olarak prenses stili de bu sene yine oldukça moda. Kabarık etekler, kabarık karpuz kollar ilkbahar denince akla gelenlerden. İlkbaharda her yeri saran yeni filizlenmiş çiçeklerin enerjisine ortak olmak istiyorsanız kabarık kumaşlı etekleri, uçuşan elbiseleri tercih edebilirsiniz.
İlkbahar denince akla elbette çiçekler, çiçeklenmiş ağaçlar geliyor. Bu doğal güzelliğin modaya yansımaması düşünülemez. İlkbahar modasının en ikonik yanlarından biri olan çiçek desenli elbiseler asla güncelliğini kaybetmiyor. Bu senenin modası ise daha gerçekçi, realistik görünümde çiçek desenleri.
2017 İlkbaharında pastel ve soluk renklerin yerini canlı ve parlak renkler alıyor. Tüm elbiselerde sarı, mavi, yeşil ve kırmızı gibi canlı, dikkat çekici renkler hâkim. Kırmızının modası her sene olduğu gibi bu sene de devam ediyor.
Pullarla kaplı elbiseler bu sene tekrar moda! Ünlü markaların neredeyse tamamı İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında pullu ve parıltılı elbiselere büyük yer verdi, bu da parlak bir ilkbahar sezonu geçireceğimizin işareti.
Aksesuarlara gelince; bu sezonun en önemli noktası belirgin ve büyük aksesuarlar. Abartılı süslenmiş el çantaları, dev zımbalı botlar, platform tabanlı ayakkabılar, büyük kolyeler ve küpeler bu sene en çok göreceğimiz aksesuarların başında geliyor.
Retro modasını takip edenlerin de bileceği üzere bu baharda fırfır modası da geri dönüyor. Çantalarda, elbiselerde, ceketlerde ve hatta ayakkabılarda bile çekici fırfırları görmek mümkün.