İstanbul’a Yakın Tatil Rotaları

Aileniz ile birlikte denizin, kumun, güneşin keyfini çıkarma zamanı! Eğer siz de gündelik hayatın koşuşturmacasına biraz ara vermek istiyorsanız ya da şehrin eşsiz yerlerini keşfetmek istiyorsanız; İstanbul’a yakın tatil rotalarının yer aldığı bu yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kilyos

Taksim’e yalnızca 33 kilometre uzaklıkta olan Kilyos; deniz, kum ve güneşi uzakta aramak istemeyenler için harika bir tatil rotası. Katlanabilen plaj çantanıza koyduğunuz eşyalarla, şehrin merkezine çok yakın bu lokasyonda günübirlik deniz tatili yapabilirsiniz.

Yaz güneşinin zararlı etkilerinden korunmak için, plaj çadırınızı yanınıza almayı unutmayın.

Riva

Riva Deresi’nin Karadeniz’e döküldüğü alanda yer alan Riva, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bir tatil rotasıdır. Riva’nın Karadeniz kıyısındaki plajlarında tatilin tadını çıkarmanız için yapmanız gereken tek şey; mayonuzu giyerek keyfinize bakmak!

Riva tatiliniz boyunca, rüzgâra karşı önlem almak için havlu klipsine ihtiyacınız olacak.

Şile

Tarihi eski çağlara dayanan Şile, İstanbul’un Karadeniz kıyılarına uzanan şirin bir ilçesidir. Şile’nin yalnızca merkezi değil; Ağva ve Kabakoz gibi köyleri de tatil için eşsiz seçimlerdir. Karadeniz’den gelen esintilere karşı plaj havlusu kazıkları kurtarıcınız olacaktır.

Şile’ye giderken ıslak bikini çantanızı ve plaj havlunuzu yanınıza alarak, tatilinizin kalitesini artıracak pratik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Adalar

Dünyanın her yerinden ilgi gören, Prens Adaları olarak da bilinen İstanbul Adaları; ülkemizin en nadide doğal güzellikleri arasında yer alır. Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası; unutulmaz bir tatil geçireceğiniz başlıca lokasyonlardır. İsterseniz Büyükada’da yorucu bir gezinin ardından şort mayonuzla denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Dilerseniz Burgazada’nın tarifsiz doğal güzellikleri içinde plaj topuyla kumsalda oyunlar oynayarak, sevdiklerinizle keyifli vakitler yaratabilirsiniz.


Ya da akşam güneşinin vurduğu Heybeliada kıyılarında plaj tuniğiniz ile yürüyüşe çıkmak size çok iyi gelebilir.

 

Keyifli günler dileriz. 😊