İstanbul’da Dışarda Spor Yapabileceğiniz Koşu Parkurları

Spor yapmak, gündelik hayatınızda hissettiğiniz yorgunluk hissini sizden söküp alacak en sağlıklı çözümlerden biridir. Koşuşturma ile geçen günleriniz içinde kendinize zaman ayırmak istiyorsanız, yeşillikler içerisinde spor yapabileceğiniz ve şehre yakın parkurlar bulabilirsiniz. Spor yaparak, hem enerjinizi tazeler hem de vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Kendinize ayırdığınız bu kaliteli aktiviteden sonra evinize yenilenmiş olarak dönebilirsiniz. Eğer siz de İstanbul’da huzurla spor yapabileceğiniz lokasyonları merak ediyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 🙂

Yıldız Parkı

Beşiktaş’ta konumlanmış Yıldız Parkı, yeşili bol alan denince akla ilk gelen alternatiflerden biridir. Ulaşımı oldukça kolaydır. Çeşitli koşu parkurları içinde sporunuzu yapabilir ve ağaçların arasındaki banklarda keyifle dinlenebilirsiniz. Bu huzurlu atmosferde spor yaparken hareket özgürlüğünüzü sağlamak için tayt çok iyi bir seçim olacaktır.

Sporunuz esnasında kendinizi korumak ve vücut ısınızı sabit tutmanıza yardımcı olacak bir mont tercih edebilirsiniz.

Emirgan Korusu

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan Korusu, sporunuzu yapmak için iyi bir seçenek olabilir. Korunun içerisinde sadece spor alanları değil, piknik alanları, seyir terasları ve fotoğraf çekebileceğiniz alanlar da bulunuyor. İster tek başınıza isterseniz sevdiklerinizle aktivite dolu keyifli bir gün geçirmek için Emirgan Korusu’na uğrayabilirsiniz. Yanınızda yiyecek ve su gibi ihtiyaçlarınızı kolayca taşımanıza yardımcı olacak kötü hava koşullarına karşı dayanıklı bir sırt çantası alabilirsiniz.

Hareket anında ellerinizi korumak ve her türlü hava koşuluna karşı hazır hissetmek için çantanıza eldiven koyabilirsiniz.

Başınızı ve boyun bölgenizi rüzgara karşı korumak ve hastalanmanızı önlemek adına spor aksesuarlarınıza bir boyunluk da ekleyebilirsiniz.

Bu tür küçük detaylarmış gibi gözüken aksesuarlar, fonksiyonel yapıları sayesinde vücudunuzu korumanızda en büyük yardımcılardandır. Aksesuar dendiğinde sonbahar mevsiminin vazgeçilmez parçalarından biri de berelerdir. Sporunuz esnasında başınızı koruyacak ve efor sarf ettiğiniz anlarda hızlıca kuruyabilecek bir bere tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Maçka Parkı

İstanbul Şişli’de bulunan ve oldukça merkezi bir konumu olan Maçka Parkı, spor yapmanız için ideal olabilecek bir diğer seçenektir. Uzun ağaçlar içerisinde, sonbaharın renklerine boyanmış yapraklar arasında yürüyüş veya koşu yaparken içinize huzur yayılacak. 🙂

Yanınıza bir spor kemeri alarak spor yaparken telefonunuzu koruyabilir ve böylece hareket özgürlüğünüzü kısıtlamasını önleyebilirsiniz.

Sporunuz esnasında ayaklarınızın korunması ve rahatça hareket etmenize yardımcı olacak tercihlerde bulunabilirsiniz. Bunlar; çorap ve ayakkabı seçimidir. Cildinize zarar vermeyecek bir çorap seçmeniz oldukça önemlidir.

Spor yaparken ayağınızı koruyacak doğru bir spor ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Bu sayede spor anındaki verimiz de artacaktır. Eğer sporunuzu sabah değil de akşam saatlerinde yapmayı tercih ediyorsanız diğer insanlara hareket halinde olduğunuzu göstermek için reflektör özelliği olan ayakkabı bağcığı kullanabilirsiniz.

Umarız enerjik ve iyi hissettirecek bir spor deneyimi yaşarsınız. 🙂

Keyifli günler! 🙂