İyi Bir Uyku İçin Püf Noktaları

 
Özellikle yaz aylarında havaların geç kararmasına bir de yüksek sıcaklıklar ve nem eklenince uykuya geçişimiz zorlaşıyor, uykumuzun kalitesi düşüyor. Bu durum, sabahları yataktan kalkarken zorlanmamıza ve hatta gün içinde sürekli yorgun ve halsiz hissetmemize sebep oluyor. Uzmanların “sağlıklı bir yaşamın altın anahtarı” diyerek önemini her fırsatta vurguladıkları iyi bir uyku için neler yapabileceğimize gelin beraber bakalım.
 

Yatma Saatinize Dikkat Edin

 
Yatış ve kalkış saatlerinizi biyoritminize göre ayarlamanız, kaliteli bir uykunun ilk şartı diyebiliriz. Bunun için uykunuz geldiğinde yatağa gitmeyi ertelememenizi öneriyoruz. Aynı şekilde yatağınızdan başka bir yerde uykuya geçmemeye de özen göstermelisiniz. Aksi halde yatak odanıza giderken uykunuz bölünebilir. Uyku sırasında rahat edebilmek için odanızın sıcaklığını ve nem durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Havası kuru ve sıcak bir oda, nefes alışverişinizi olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple odanızın sıcaklığını 18-22 derece aralığında tutmanızı tavsiye ediyoruz. Ne kadar dikkat etseniz de kalkmakta zorlanıyorsanız size harika bir ürün önerimiz var; alarmlı termometre.
 

 

Rahat ve Nefes Alan Giysiler Tercih Edin

 
Kaliteli bir uyku için odanızın koşulları kadar giydiğiniz kıyafetler de önem taşır. Uyku sırasında üstünüzde olan pijama ya da geceliğin nefes alabilen, yumuşak dokulu bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Bedeninizi çok sarmayan ve sizi terletmeyecek tercihler uykunuzun kalitesine katkı sağlayacaktır.
 

 

Ağır Egzersizlerden Kaçının

 
Uyku saatinize 4 saatten az zaman kalmışsa ağır egzersizlerden kaçınmanızı öneriyoruz. Ağır egzersizler sinir sisteminizi uyarır ve uykuya geçişinizi zorlaştırır. Hareketsiz kalmaktan korkuyorsanız akşam saatlerinde hafif tempolu bir yürüyüş tercih edebilirsiniz. Yürüyüşlerinizde vazgeçemeyeceğiniz bir tayt arayışındaysanız sizi buraya alalım. ? 

 

Size Uygun Bir Yastık Seçin

 
Uyku sırasında başınızın pozisyonu çok önemlidir. Bu nedenle boynunuzu ve başınızı rahat ettirecek pamuklu bir yastık seçmenizi öneriyoruz. Doğru yastığı bulmanızın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım. Ancak, kaliteli bir uyku için sabırla doğru yastığı aramaya devam etmelisiniz. Siz doğru yastığı bulun, ona en uygun kılıfı da biz önerelim.?

Size sağlıklı, uykunuzu güzelce almış olduğunuz harika günler diliyor ve bu duruma katkı sağlayacak daha nice ürünler için sizleri www.tchibo.com.tr’ye davet ediyoruz. ?