Spor yapmak isteyip neresinden başlayacağım diye düşünenler, spor yapıyorum ama doğru kıyafeti bulamıyorum diye üzülenler, spor yapmak benim hayatımın bir parçası ve tarzımı da korurum diyenler! 2017 yılının spor giyim trendlerini sizler için derledik.
 

Spor Tayt

 

Spor taytlar hareket özgürlüğünü artıran özellikleri ve motivasyonu yükselten renkli desenleriyle en çok tercih edilen spor giyim ürünleri arasında. Ancak bu ürünlerin seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli püf noktalar var. Seçeceğiniz taytın hava geçirgenliğinin olmasına ve yumuşak dokulu olmasına dikkat etmelisiniz. Spor taytların diz bölgelerindeki fileler de tercih nedeni olabilir. Bu malzeme kullanımı, vücut ısısı dengesinin korunmasına yardımcı olur. Özellikle outdoor aktivitelerde size çözüm sunacak bir başka yenilik de fermuarlı arka cepler. 🙂  Dry Active Plus taytın bel bölgesinde bulunan fermuarlı  cep ile kolaylıkla anahtar ve paranızı muhafaza edebilirsiniz.

 

Spor Şort

 

Trendler ne olursa olsun spor giyimin bir vazgeçilmezi varsa o da şorttur deriz. Özellikle yaz aylarının gözdesi spor şortunuzu seçerken hızlı kuruyan, hava ve nem transferi sağlayan elastik kumaşlı bir ürün olmasına dikkat edin. Yoğun antrenmanlarda ve giyim konforuna en çok ihtiyacınız olan anlarda spor şortunuz Dry Active Plus özelliğiyle spor giysileriniz arasında yıldızınız olacak.

 

Spor Sütyen

 

Özellikle yoga, jimnastik ve hafif sporlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz spor sütyenler, elastik yapısı ile üzerinize tam oturur ve yüksek giyim konforu sağlar. Sizin için doğru spor sütyenini bulmak içinse öncelikle bedeninize en uygun olanı seçmeye dikkat etmelisiniz. “Neredeyse hissedilmez” bu seçimi yaparken anahtar cümleniz olabilir. 🙂 Nem ve hava geçirgenliği, termal dengeleyici fonksiyonunun olması ve alerjen içermemesi aramanız gereken diğer özellikler arasında sayılabilir. Spor yaparken iyi görünmenin motivasyonundan da yararlanmak isteyenler için son dönemin en trend modellerinden biri olan V yakalı sporcu sütyeni farklı bir seçenek olacaktır.

 

Yoga Pantolonu

 

Yoga, pilates gibi sporlarda tayt giymekten sıkılanlar için bir alternatif önerimiz var: Yoga pantolonu! 🙂 Yoga pantolonları; rahat kesimleri, yumuşak ve esnek organik pamuklu olmaları ile size ideal bir spor deneyimi yaşatmak için tasarlandı. Topuk bandı bulunan yoga pantolonu zemin üzerinde ayağınızın kaymasını engelleyerek spor yaparken oluşabilecek sakatlanmalara karşı da koruma sağlar. 2017’nin hiç bitmesin istediğimiz trendlerinden biri de giyim ürünlerinde sürdürülebilirlik. Yoga pantolunu, Tchibo’nun Doğa Dostu ürünleri arasında yer alıyor ve tamamen sürdürülebilir kaynaklardan üretiliyor. 🙂

 

Spor yaparken seçeceğiniz giysilerin özelliklerinden bahsetmişken, sporda kullanabileceğiniz aksesuarlara da değinmekte fayda var. Bu aksesuarlar yardımıyla konsantrasyonunuzu artırabilir, performansınızı daha iyi yönetebilirsiniz. İşte sizin için seçtiklerimiz:
 

Akıllı Telefon Spor Kol Bandı ile telefonunuzu spor yaparken yanınızda rahatlıkla bulundurabilirsiniz. Telefonunuza yüklediğiniz spor uygulamaları sayesinde yaktığınız kaloriyi, attığınız adımı, koştuğunuz kilometreyi kolayca öğrenebilir aynı zamanda müzik de dinleyebilirsiniz. Adımlarınızı saymanın bir diğer kolay yolu da adım sayacı kullanmaktır. Bileklik şeklinde tasarlanmış olan adım sayacı ile, üçüncü bir uygulamaya gerek duymadan verilerinizi günlük ve haftalık olarak kaydedebilir, bu sayede gelişiminizi takip edebilirsiniz. Özellikle dışarıda koşmayı sevenler için ideal olan koşu kemeri, içerisinde cüzdan, anahtar ve telefonu kolaylıkla muhafaza etmenizi sağlar.  Son olarak size katlanabilen sırt çantasını önermek istiyoruz. Yırtılmaya ve kötü hava şartlarına dayanıklı olan katlanabilen sırt çantası, outdoor aktivitelerde kurtarıcı görev üstlenir. 200 gram ağırlığı olan sırt çantası katlanarak kendi ön gözüne sığdırılabilir.