Kar Tatiliniz İçin Kombinler

Tatil denilince aklımıza her ne kadar güneş ve deniz gelse de, kış aylarının vazgeçilmez eğlencesi kar tatilinin yeri bambaşkadır. İster arkadaşlarınızla ister ailenizle olsun kayak, snowboard gibi aktiviteleri beraber yaparken oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Dışarıdan her ne kadar kolay da görünse ciddi anlamda efor sarf etmenizi gerektiren ve hareketlerinizi ölçülü şekilde kullanıp sürekli dengenizi ayarlamanızı gerektiren bu aktiviteler sırasında tercih edeceğiniz kıyafetler neredeyse ekipmanlarınız kadar önemlidir.

Öncelikle, içinize kalın ancak vücudunuzu saran ve esnemeye müsait bir kazak tercih edebilirsiniz. İçinize giyeceğiniz kıyafetinizi seçerken, üzerinize giyeceğiniz montu hesap etmeyi unutmayın. 🙂

Kayak kıyafetlerinizi seçerken, vücudunuzu olması gereken ideal ısıda tutacak ve aynı zamanda size hareket kolaylığı sağlayacak kıyafetler tercih etmeniz oldukça önemlidir. Örneğin; kayak pantolonu giyerek kendinizi korurken sporunuzu da keyifle yapabilirsiniz.

Kayak montunuzu, rüzgar ve su geçirmeyen bir yapıda tercih edebilirsiniz.

Ekipmanlarınızı yanınızda rahatça taşımak için kayak çantası kullanabilirsiniz.

Kar tatiliniz sırasında spor yaparken kendinizi korumanız oldukça önemlidir. Düşme veya dengenizi kaybetmeniz ihtimaline karşın kask ve kar gözlüğü kullanmanız bu risklerde kendinizi incitme ihtimalini azaltacaktır.

Kar kombininizi süslerken bir yandan da baş ve boyun bölgenizi korumaya yardımcı olacak aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Boyunluk ve bere tercih edebilirsiniz.

Telefonunuzu yanınızda rahatça taşımak için telefonunuzu korurken aynı zamanda soğuktan etkilenmesini önlemek için telefon kılıfı tercih edebilirsiniz.

Ellerini korumak için yanınıza eldiven almayı unutmayın. 🙂

İyi tatiller! 🙂