Ocak ayının başlamasıyla birlikte kış mevsimi kendini iyice hissettirmeye başladı. Haliyle, dışarıda vakit geçirme süreleri de azaldı. Özlemle beklediğimiz hafta sonlarında bile, genellikle evde kalmayı tercih ediyoruz.

İlk anda kulağa sıkıcı gelse de, aslında evde vakit geçirmek düşündüğünüz kadar bunaltıcı olmayabilir. Bu zamanları fırsat bilerek kendinize vakit ayırabilir ve huzur verici birçok aktivite gerçekleştirebilirsiniz.

Sabah kalktığınızda güzel bir kahvaltı yapın, kendinize ayırdığınız zamanın tadını çıkarın ve belki biraz da müziğin size eşlik etmesine izin verin.

Soğuk havalarda bir fincan sıcak kahve ile kar manzarasını izlemek kesinlikle içinizi ısıtacaktır. Manzarayı yan tarafınıza alarak, kahve eşliğinde kitabınızı okuyabilir ve anın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Sürekli ertelenen ya da tam anlamıyla gerçekleştirilemeyen ev temizlikleri için aradığınız vakit ayağınıza gelmiş olabilir! Merak etmeyin, temizlik zamanını zevkli hale dönüştürecek bir fikrimiz var. Şimdi, sabah kahvaltınıza eşlik eden dingin müziğin sesini biraz daha yükseltme zamanı. Kulaklığınızı takın, müziğin ritmine ayak uydurun ve temizlikle adeta dans edin!

Bol hareket sizi biraz yorabilir ama problem değil. Günün en güzel aktivitelerinden birini önermek üzereyiz. Kanepenize uzanın, üstünüze bir örtü çekin ve sıcağın tadını çıkarın. Uzun zamandır ertelediğiniz o filmi izlemek için sizce de harika bir an değil mi?

Son olarak, mutfakta harikalar yaratmaya ne dersiniz? Yepyeni tarifleri denemenin bizce tam sırası. Gününüze tatlı bir dokunuş yapmak için kurabiyeden iyisini düşünülemez.

Sizce de harika bir gün olmadı mı?