Yumuşak ve hafif dokunuşuyla rahatlık sunan iç çamaşırları kendimizi iyi hissettirir. Çekici dantel işlemesi ve yumuşak pamuk malzemesi sayesinde adeta bulutların üzerinde geziyormuş gibi rahat bir gün yaşarız. İç çamaşırlarını gün boyu giydiğimiz ve direkt tenimize temas ettiği için beden ile akıllıca düşünülmüş uyumu ve yüksek kaliteli işlemesi rahat hissetmemiz için önemli bir katkı sağlar.

 

Hangi Külot Doğru Seçim?

Her kadın özeldir. Bu yüzden de sayısız çeşit ve özellikte iç çamaşırı var. Sizin için uygun külot vücudunuzla uyumlu olandır; sıkmaz ve kaymaz. Vücudunuzu tam sarar ve gün boyu rahatlık hissi verir.

 

Jazzpant Külot

Jazzpant külotlarının bel ve bacak boyu yüksek kesimlidir ve rahattır. Bu özellikleri sayesinde hareket özgürlüğü sağlar ve her daim tercih edilebilir. Kaliteli modellerde ise kullanım rahatlığını bel ve bacak kısımlarındaki yumuşak ve düz işlemesine borçludur.

 

Panty Külot

Panty külotların karakteristik özelliği kısa bacak boyudur. Genelde düşük beldir. Son derece rahattır ve günümüzde artık birçok farklı çeşidi bulunur. Örneğin sportif görünümlü pantyler veya bacak ve paça bölümlerinde daha çekici ve işlemeli özelliği olan pantyler tercih edilebilir.

 

Brezilya Modeli Külot

Brezilya modeli külot arka kısmındaki çekici ve stil sahibi işlemesiyle V-kesimiyle ön plandadır. Değerli kumaşı ve dantelli işlemesiyle özel anlar için idealdir.

 

Slip Külot

Slip külot hafif üçgen şekillidir. Farklı detayları bulunur. Yüksek veya düşük bacak ve bel boyu olan klasik külotlar vardır. Hepsinin ortak özelliği ise rahat ve zarif olmaları ve birçok farklı çeşitte sunulmalarıdır.

 

Hangisi sizin için uygundur?

Doğru sütyen seçiminde göğüs çevresi ve kullanım amacı gibi birçok faktör dikkate alınmalıdır. Sizin için en önemli sütyen modellerini derledik.

 

Büstiyerler

Büstiyerler genelde balensiz, kupsuz ve kopçasız olur. Böylece daha pratik ve daha rahattır. Büstiyerler destekleyici özelliklerinden dolayı spor süutyeni olarak da tercih edilir. Aynı şekilde işlemeleri ve diğer detaylarından ötürü akşamları için de güzel bir seçim olabilir.

 

Yumuşak Sütyenler

Yumuşak sütyenler adını özel kuplarına borçludur. Kuplara önceden form verilmiştir ve ten ile son derece uyumludur. Sütyenler balensiz ve yan dikişsizdir. Böylece herhangi bir baskı yapmazlar. Bu modeller göğsü doğal olarak destekler ve ince kumaşlı kıyafetlerin altında rahatsız edici bir görünüm vermez.

 

Balenli Sütyenler

Klasik balenli sutyenler destekli bir tutuş sağladıkları için özellikle orta ve geniş göğüs çevresi olan kadınlar için uygundur. Balenler sayesinde güzel ve doğal bir dekolte sağlar. Dolgulu malzemesi ise daha yoğun bir Push etkisi oluşturur. Dolgulu askıları sayesinde kullanım rahatlığı sunar.

 

Push-Up Sütyenler

Push-Up sutyenler kadınsı vücut şeklini akıllıca ön plana çıkarır. Göğüsler şekillenir ve daha güzel bir dekolte görünümü için hafifçe kaldırılır. Aynı şekilde göğüsler Push etkisi ile neredeyse 1,5 kat daha büyük görünür. Bazı modeller ayarlanabilir ve değiştirilebilir askıları sayesinde farklı kullanım opsiyonları sunar. Örneğin, sırt dekolteli veya omuz detayı olmayan kıyafetler için kullanım özgürlüğü oluşturur.

 

Doğru Sütyeni Nasıl Bulabilirsiniz?

Bir sutyen birçok sebepten dolayı mükemmel oturmalı. Dar olan bir sutyen sıkar ve baskı yapar, geniş olan bir sutyen kayar ve düzgün bir tutuş sağlamaz. Her iki durumda da sutyen hem rahatlık vermez hem de güzel durmaz. Peki, hangi sutyen benim için doğrudur? Sutyenler için geçerli olan iki boy vardır: kup boyu ve göğüs çevresiyle alt göğüs çevresi arsındaki farktır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi iç giyim danışmanımızdan alabilirsiniz.

 

Bilmekte fayda var: Sevdiğiniz bir sutyen sizin aradığınız boyda kaldığında size en yakın olan boy iyi bir alternatif olabilir.

 

Bunun için alt göğüs çevresini büyük boy, kup boyunu ise küçük boy seçmelisiniz veya tam tersi. Örneğin 80 B için alternatif boylar 85A ve 75c olarak belirlenir.