Takı ve aksesuar seçimleriniz doğru olduğu sürece, sıradan kıyafetlerle bile gösterişli bir görünüm sağlayabilir, şık olabilirsiniz. Unutmayın ki şıklığı belirleyen en önemli etkenler küçük detaylardır. Kullanılan aksesuarlara en az elbisenize, kıyafetinize gösterdiğiniz kadar özen göstermeniz gerekiyor. Vücut tipiniz, yüz hatlarınız, boyunuz ve kilonuz… Kısacası tüm etkenler aksesuar seçiminizi etkiler. Bu yüzden doğru aksesuar seçimi için tüm noktalara dikkat etmekte fayda var.
 

Seçeceğiniz doğru bir aksesuar ile en basit giysileri bile canlandırabilirsiniz. Örneğin kış mevsimlerinde deri eldivenler, şık desenli şallar ile; yaz mevsiminde şık tasarımlı bir güneş gözlüğü veya bilezikler ile oldukça güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 

Sade giyinmekten hoşlanıyorsanız kombinlerinizi gösterişli, abartılı aksesuarlar kullanarak ön plana çıkarabilir, sadeliğin de şık olduğunu gösterebilirsiniz. Yaz aylarında takacağınız bir güneş gözlüğü veya zarif bir kolye sizi mükemmel gösterebilir.
 

Renkli görünmeyi seviyorsanız zümrüt küpe veya kolyeler sizin için harika bir tercih olacak. Düz, desensiz kıyafetlerin üzerine takacağınız bir zümrüt kolye sizi bambaşka bir görünüme kavuşturacak. Ancak halihazırda gösterişli ve canlı bir kıyafet giyiyorsanız bu sefer dikkat etmeniz gereken şey aksesuarda abartıya kaçmamak. Gösterişli kombinlerinizin üzerine takacağınız minicik bir küpe, küçük bir kolye yeterli olacaktır.
 

Geceleri siyah, kırmızı, bordo, zümrüt yeşili gibi renkleri tercih edebilir ve bu sayede geceye yakışır şekilde zarif ve şık olabilirsiniz. Gündüz aksesuarlarınızda ise pembe, lila, gök mavisi gibi renkleri kullanmanız daha canlı bir görünümde olmanızı sağlayacaktır.
 

Retro modasına ayak uyduranlardansınız altın eskitmeli metal takılar sizin için harika olacak. Dinamik ve enerjik giyinmeyi seviyorsanız daha dikkat çekici, hareketli aksesuarlar sizin için uygun demektedir.
 

Şimdi de aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktayı sizinle paylaşalım:
 

  • Eğer küçük bir yüze sahipseniz büyük halka küpeler ya da uzun küpelerden uzak durmanız gerekmektedir.
  • Kalın bir boynunuz varsa gerdanlıklarınızı ince modellerden seçmenizde fayda var.
  • Son dönemlerde oldukça moda olan boyun tasmaları boynunuzu kısa göstereceği için, uzun boyunluların bunu kullanması daha iyi olacaktır.
  • Spor kıyafetlerinizin üzerine bir aksesuar arıyorsanız tercihiniz metalik, ipli veya zincirli takılardan yana olsun.
  • Gösterişi tüm kıyafetinizde değil, tek bir bölgede tercih edin. Örneğin hem ellerinizde, hem de boynunuzda gösterişli takıları aynı anda kullanmayın.
  • Kısa saçlara sahipseniz gösterişli ve iri kolyeler, büyük küpeler sizin için harika olacak.
  • Balıkçı yaka bir bluz giyiyorsanız tercihiniz mutlaka uzun kolyeler olmalı.
  • Gece davetlerinde giyeceğiniz şık bir abiyenin üzerine altın, gümüş, zümrüt gibi göz alıcı parlaklığa sahip takılar kullanmanız tüm gözleri üzerinize çekecektir.