Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük hayatınızda hissettiğiniz tüm yorgunluğu evinize geldiğinizde atabilmek hem psikolojiniz hem sağlığınız için büyük bir önem taşır. Bunun için evinizi istediğiniz şekilde dekore etmek kadar evinizin temiz ve düzenli bir şekilde görmek içinizi rahatlatabilir. Huzuru evinizde hissetmek günlük hayatınızda yaşadığınız tüm zorluklardan kolayca sıyrılmanıza yardımcı olabilir. Evinizde detaylı temizlik için ayırdığınız bir gününüzde en sık kullanılan eşyalardan olan koltuklarınızı temizlemenin püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 🙂

Koltuklar, sık kullanım nedeniyle en çabuk kirlenen eşyaların başında gelir. Her ne kadar sık temizlik yapsanız da hava uçuşan toz kalıntıları koltuk yüzeyinize direkt temas ettiğinden koltuk temizliğine başlamanın ilk adımı elektrik süpürgesiyle süpürmektir. Yüzeyi temizlenen koltuğunuz dışarıdan her ne kadar temiz dursa da yastık aralarını ve kenardaki boşluklarını iyice temizlemeniz gerekebilir. Standart bir süpürge başlığı bu alanlarda verimli çalışamayacağından kıyafet fırçası kullanarak koltuğunuz yastık aralarını ve daha derin bölümlerini rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Koltuğunuzu yıkamak, koltuk temizliği için şarttır. Süpürdüğünüz koltuğunuz toz kalıntılarından arınmış olsa bile koltuğunuzda biriken mikroorganizmalara etki etmez ve bu mikroorganizmalar bütün evinize yayılır. Koltuğunuzda kalan ince parçaları temizlemek için kumaş fırçası kullanabilirsiniz. Fırçanızın başlığını suyla temizleyerek bu işlemi birkaç kez tekrarlayarak koltuğunuzu tamamen temiz hale getirebilirsiniz.

 

Orijinal rengine dönmüş koltuğunuza yeni renkler katmak ve göz zevkinize zenginlik katmak için dekoratif bir yastık tercihinde bulunabilirsiniz.

Yorgunluğunuzu atmak ve yenilenmiş koltuğunuzda kendinizi şımartmak için bol köpüklü bir türk kahvesi yapmayı unutmayın. 🙂

Yeni temizlemiş olduğunuz koltuğunuzu kirletmemek için koltuk ve yastık renklerine uygun olan bir koltuk sehpası tercihinde bulunarak, kahvenizi sehpanıza koyabilirsiniz.

Keyifli günler! 🙂